DopravaZprávy

Ryanair oznámil 12 nových spojení z České republiky pro zimní letový řád 2019

Z Prahy otevře nízkonákladový dopravce přímé linky do 11 nových destinací včetně Manchesteru, kam bude létat devětkrát týdně, z Brna zavede novou linku na letiště Berlín Schönefeld s frekvencí dvou letů týdně. Na tiskové konferenci v Praze to oznámili zástupci společnosti.

Foto: Amara Zemplinerová

V zimním letovém řádu 2019 tak Ryanair zvýší počet svých linek z České republiky na 34 a očekává nárůst počtu cestujících na 2,7 milionu ročně. Na šesti linkách z Prahy pak zvýší aerolinie počet letů, např. do londýnského Stanstedu bude létat devatenáctkrát za týden. Celkem bude nabízet 147 letů týdně.

Ke změnám dojde však už v letním letovém řádu, který začne 31. března. Ryanair bude mít v Praze 4 Boeingy 737-800, doposud zde měl pouze dva, a zavádí i některá nová spojení, např. na Mallorku a do chorvatského Zadaru. Podle mluvčího aerolinií Denise Barabase není v budoucnosti vyloučeno zavedení spojení do dalších přímořských destinací, v závislosti na poptávce.

V současné době je Ryanair v počtu přepravených cestujících na českém trhu trojkou, netají se ale tím, že pohlíží výše. „Vždy chceme být na každém trhu jedničkou,“ řekla Chiara Ravara, ředitelka marketingu a obchodu společnosti.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button