DopravaFrancieZprávy

Ryanair bude z Prahy létat na Mallorcu a do Bordeaux

Ryanair spojí Prahu s dalšími destinacemi, přidává Mallorku a Bordeaux.

Foto: Letiště Praha

Nízkonákladová letecká společnost Ryanair spustí v červnu přímé spojení mezi Prahou a Mallorkou. Na největší z Baleárských ostrovů, který patří mezi oblíbené turistické destinace, se bude létat jednou týdně vždy v úterý. Linka bude spuštěna 4. června a půjde již o 31. destinaci, do které lze se společností Ryanair cestovat.

Další oznámenou destinací Ryanairu na letech z Prahy bude od podzimu, s příchodem zimního letového řádu 27. října, linka do francouzského města Bordeaux. Letadlo irského dopravce bude do města na jihozápadě Francie létat z Prahy vždy ve čtvrtek a v neděli.

„Nová linka do Bordeaux zapadá do naší strategie rozvoje výjezdového cestovního ruchu z České republiky do destinací ve Francii i ostatních zemích,“ uvedl předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř. Letiště odhaduje, že spojení využije přibližně 35 tisíc cestujících ročně v obou směrech.

Prodej letenek byl již zahájen na webu dopravce. Na trase Praha–Bordeaux dosud létá Volotea, která nabízí lety dvakrát, v některých měsících třikrát týdně.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button