DopravaNovinkyUSAZahraničí

Rozšíření celosvětové sítě dálkových autobusů: FlixMobility získalo společnost Greyhound v USA

Společnost FlixMobility, globální poskytovatel mobility značek FlixBus a FlixTrain, oznámila, že převzala společnost Greyhound Lines, Inc., největšího poskytovatele dálkové autobusové dopravy ve Spojených státech, od společnosti FirstGroup plc.

Foto. FlixMobility

Tato akvizice představuje další důležitý krok v rámci vize společnosti FlixMobility poskytovat spotřebitelům po celém světě snadno použitelné, cenově dostupné a ekologické cestování.

Světová síť FlixBusu obsluhuje více než 2500 destinací ve 36 zemích mimo USA se 400 000 denními spoji. Greyhound v současné době spojuje přibližně 2400 destinací v Severní Americe s téměř 16 miliony cestujících ročně.

Dálkové autobusy jsou díky svým vynikajícím ekologickým parametrům, pokud jde o emise CO2, celosvětově klíčové pro revoluci v udržitelné dopravě. Nedávné kolo financování společnosti FlixMobility je jasným důkazem jejího závazku k zelené budoucnosti. Díky akvizici společnosti Greyhound se společnost FlixMobility výrazně přibližuje své vizi zpřístupnit ekologické a cenově dostupné cestování všem.

André Schwämmlein, zakladatel a výkonný ředitel společnosti FlixMobility, řekl: “Spotřebitelé v Severní Americe stále častěji hledají cenově dostupná, pohodlná, chytrá a udržitelná řešení mobility. Přesvědčivá nabídka odláká podstatně více cestujících od osobních automobilů ke sdílené mobilitě meziměstských autobusů. Společnosti FlixBus a Greyhound společně uspokojí tuto zvýšenou poptávku. Jak se naše podnikání bude zotavovat z následků pandemie, budeme opakovat úspěch, kterého jsme již díky našemu inovativnímu a na zákazníka zaměřenému přístupu dosáhli v 37 zemích světa.”

Jochen Engert, zakladatel a výkonný ředitel společnosti FlixMobility, k tomu uvedl: “Neustálé rozšiřování naší sítě prostřednictvím partnerství a akvizic bylo vždy nedílnou součástí naší růstové strategie pro budování přítomnosti na globální úrovni. Akvizice společnosti Greyhound je významným krokem vpřed a posiluje pozici společnosti FlixBus v USA. Týmy společností FlixBus a Greyhound sdílejí společnou vizi zpřístupnit inteligentní, cenově dostupnou a udržitelnou mobilitu všem.”

David Martin, Executive Chairman, FirstGroup plc, řekl: “Prodej společnosti Greyhound společnosti FlixMobility je součástí naší strategie racionalizace portfolia, jejímž cílem je přeorientovat FirstGroup na její přední podniky veřejné dopravy ve Velké Británii. Síla společnosti Greyhound spočívá v jejích zaměstnancích a já bych jim rád poděkoval za jejich neochvějnou oddanost zákazníkům a komunitě. Jsem přesvědčen, že jako součást společnosti FlixMobility bude mít Greyhound dobré předpoklady pro další růst a rozvoj svých ikonických služeb po mnoho dalších let.”

Za posledních osm let společnost FlixMobility zaznamenala významný úspěch a FlixBus se stal největší evropskou sítí meziměstských autobusů, která v roce 2019 pomohla více než 62 milionům lidí dostat se do svých cílů. Akvizice společnosti Greyhound představuje významný milník ve strategii globální expanze společnosti FlixMobility. Ta je rozhodujícím faktorem budoucího růstu společnosti.

Společnost FlixBus USA zahájila provoz v roce 2018 a nabízí destinace na jihozápadě USA včetně Los Angeles v Kalifornii, Las Vegas v Nevadě a Phoenixu v Arizoně. Od té doby společnost rozšířila svou činnost, aby umožnila cestování mezi dalšími městy na jihozápadě, jihu, severovýchodě a severozápadě USA.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button