Rozsáhlé protiteroristické cvičení prověřilo bezpečnost Kongresového centra Praha

Kongresové centrum Praha (KCP) zorganizovalo ve spolupráci s Útvarem rychlého nasazení PČR rozsáhlé protiteroristické cvičení. Akce proběhla ve dnech 10. a 11. září 2018 v prostorách Kongresového centra Praha a v bezprostředním okolí budovy a byla vyvrcholením modernizace a zavedení nových bezpečnostních systémů v budově.

V rámci cvičení, jehož příprava pod vedením bezpečnostního ředitele KCP trvala více než rok, obsadilo 70 ozbrojených pachatelů muzikálové představení za přítomnosti 2000 diváků – komparzistů, které osvobodil zásah elitních jednotek policie ČR. Kongresové centrum Praha je druhou největší technickou budovou v České republice. Svou polohou, umístěním a určením se řadí mezi strategické budovy, a proto v posledních dvou letech začalo KCP úzce spolupracovat s Integrovaným záchranným systémem. Do Kongresového centra Praha zavítá každoročně stovky tisíc návštěvníků, kteří mají možnost si mimo účasti na kongresu, konferenci či kulturním představení užít krásný výhled směrem k Pražskému hradu.

„Snaha o zvýšení bezpečnosti těchto návštěvníků logicky vedla k myšlence provézt cvičení, na kterém všechny skupiny IZS budou moci realizovat své schopnosti a technické dovednosti a zároveň Kongresové centrum Praha bude moci vyzkoušet evakuaci velkého množství osob v tak rozsáhlém a složitém komplexu,“ říká bezpečnostní ředitel KCP, Ing. Jiří Brych.

Do celé akce bylo zapojeno přes 400 policistů, 50 zdravotníků a šest jednotek hasičů, kteří dokázali během 7 minut evakuovat všech 2000 rukojmích, v tu dobu již poschovávaných ve členitých prostorech Kongresového centra Praha. Do 100 minut od zásahu byl také transportovaný poslední „zraněný“ do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, kam zdravotnické posádky odvezli desítky „raněných.“ Samotného cvičení se kromě složek IZS účastnil i Hasičský záchranný sbor Kongresového centra Praha, který je nedílnou součástí objektu a mohl tak své zkušenosti uplatnit ve spolupráci s pražskými hasiči.

Od roku 2016 Kongresové centrum Praha nepřetržitě investuje do bezpečnosti. Došlo k modernizaci hasičských technologií a dovybavení hasičského sboru, dále ke kompletní modernizaci kamerového systému, kdy v současné době je budova pod kontrolou více něž 300 kamer. Všechny dispečinky prošly centralizací a byla nastavena moderní koncepce bezpečnosti. Změnám neuniklo ani posílení fyzické bezpečnosti – vedle navýšení ostrahy došlo i k vybavení turniketů do vchodů Kongresového centra Praha a zavedení čipových karet, které přispívají k lepší zajišťování bezpečnosti v objektu a zároveň napomáhají v případné evakuaci osob.

Newsroom TTG

Autor Petr Bílek (Články)


Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..