Rozmanitá zimní nabídka v korutanském Nassfeldu

Nassfeld, jedna z top 10 lyžařských oblastí Rakouska, má přichystáno pro své návštěvníky každý rok množství nových nabídek na zimní sezónu a letos tomu není jinak.

Foto: www.nassfeld.at
Foto: www.nassfeld.at

 

Slunce, lyže, zábava

Nassfeld má jednu velkou výhodu, díky orientaci jednotlivých sjezdovek na sluneční stranu si můžete užívat až 850 hodin hřejivých paprsků. To je o 100 hodin více oproti jiným regionům na sever od Alp. Kde jinde byste také hledali „nassfeldské sluneční hodiny“, které Vám ukáží kam zrovna míří slunce a společně s mobilní aplikací Vás tam přímo dovedou. Nebo využijte jednu z 30 moderních lanovek a vleků včetně špičkové lanovky Millenium Express, která je se svými 6 km nejdelší kabinkovou lanovkou v Alpách. Pokud by jste se už dost nabažili výhledu na majestátné horské štíty z výšky 2 tisíc metrů, udělejte si po cestě na Kofelplatz Madritsche kurz z korutanštiny. Při výstupu v horní stanici pak dostanete diplom o absolvování nejrychlejšího jazykového kurzu z korutanské lyžařské němčiny.

Letošní novinku pro lyžaře, toužící po relaxaci, jsou odpočinkové oázy s lehátky přímo na sjezdovce. Z nich je nádherný výhled na panoramata hor od Großglockneru na severu po Dolomity na západě. Aby nebyli o tento báječný pohled připraveni Vaši přátelé, kteří zůstali doma, jsou přichystány speciální fotorámy s panoramatem v pozadí. Díky wifi připojení zdarma můžete sdílet tyto nezapomenutelné zážitky s Vašimi přáteli.

Festa de Cuba, Foto: www.nassfeld.at

Zimní sezóna se pro české lyžaře otevírá akcí „Yeti Snow Show – Skiopening“ ve dnech 12.–15.12. Příznivci zábavy si jistě nenechají ujít 15. března „Snow Beach Day“, kdy se účastníci sejdou na sjezdovce v plavkách a bikinách. Pokud Vám chybí adrenalin určitě vyzkoušejte Waterslide Contest, kde máte za úkol přeletět na lyžích nebo prkně 15m bazén s vodou. Další akcí, díky níž se naladíte na příchod jara a možná i seznámíte, je Festa de Cuba (22. března), při které horkokrevné krásky dávají na odiv nejen svůj temperament v duchu latinskoamerických rytmů. Jednou z posledních akcí je turnaj Nassfeld Ski & Golf Trophy (11.–13.4.), kde se jde dopoledne na sjezdovku a odpoledne si sportovci vymění lyže za golfové hole a otestují své umění v obou disciplínách.

Aktivnějším lyžařům jsou určeny ve spolupráci s automobilkou BMW sjezdovky č.70 a č.77. Zde si otestují svou kondici na měřené rychlostní trati, přip. obřím slalomu za doprovodu fandění virtuálních diváků. Vzpomínka na závodní sjezd Vám bude připomínat fotka nebo videoklip, který je pak ke stáhnnutí na stránkách www.nassfeld.at.

Foto: www.nassfeld.at
Foto: www.nassfeld.at

Když zavládne noc

Milovníkům nočního lyžování je vyhrazena sobota, kdy můžou hned po západu slunce vyjet lanovkou Millennium-Express Tröpolachu nahoru na Gmanberg. Zde se promění spodní třetina sjezdovky Carnia (délka 2,2 km) díky modernímu umělému osvětlení v den, a prodlouží tak sportovním nadšencům jejich zážitek.

Pokud Vám vyhládne po nočním lyžování, rezervujte si místo v „pochoutkové gondole“ v kabině lanovky Millennium-Express. Odtud je úchvatný pohled na noční kulisy hor stejně jako ruch na sjezdovce. Při tom můžete ochutnat kořeněný gailtalský špek nebo horský sýr, což jsou originální místní lahůdky. Pokud dáváte přednost tradičnějšímu posezení u sklenky vína,  vyzkoušejte nově otevřenou restauraci Kofelalm na Madritsche v nejvýše položené horské chatě v Nassfeldu. Pro ty největší romantiky je připravena jízda na saních taženými koňmi nebo noční procházka s pochodněmi.

 

Ani děti nepřijdou zkrátka

Nassfeld myslí také na rodiny s dětmi a má pro ně připravenou nabídku, jak ušetřit. Děti do 10 let mají  zdarma v pokoji rodičů (včetně stravy) a dostanou skipas, lyžařskou školu a vybavení včetně helmy. Mládež do 15 let si zase může půjčit lyže za 1 Euro, dospělí zaplatí 11 Euro. Tato nabídka platí pro vedlejší sezónu, která začíná 6.12.-21.12. a končí 15.3.-21.04.

Ani ti nejmladší se nudit určitě nebudou. Je pro ně připravena Slavnost sněhuláků ve dnech 5., 12. a 19.2. na zámku Schlössl Lerchenhof v Hermagor, kde si vyzkoušíte posezení na pohovce ze slámy, zazpíváte si u táboráku nebo ochutnáte skvělé sněhulákovy karbanátky. Na Velikonoce od 13. do 19.4. se stačí zastavit u pokladen lanovky pro pokyny, kam zajíček ukryl překvapení dětem. Zábavu nejen pro děti nabízí 5 přírodních sáňkařských drah z nichž tři jsou večer osvětleny.

 

Jiří Andres

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button