JamajkaRozhovoryZprávy

Rozhovor nejen o Jamajce s Hynkem Špinarem

Hynek Špinar
Hynek Špinar, Business Development & Communications Director pro Čedok Group

Letošní Cesta kolem světa měla jednu z 10 zastávek na Jamajce. Jak Jamajka přivítala tuto velkou, incentivní skupině podobnou skupinu?

S Jamajským tourist boardem jsme pro klienty připravili překvapení. Jednalo se o první zastávku, a proto jsme chtěli na klienty po příletu do Montego Bay co nejvíce zapůsobit. Hned u výstupu z našeho upraveného letadla vítali klienty hudebníci a jejich reggae se rozléhalo po celém příletovém terminálu. Klienti dostali typické jamajské dárky a pokračovali „fast trackem“ k imigračním úředníkům. To byla také jediná formalita, kterou pro vstup do země museli absolvovat. Před budovou letiště dostali klienti světoznámou jamajskou kávu Blue Mountain a podávali se koktejly z místního výborného rumu Appleton. Kapela se přesunula z terminálu před budovu letiště a reggae party jen pro naše klienty mohla začít. Klienti si to skutečně užili a téměř hodinu se pohupovali v rytmu, popíjeli kávu a výborné koktejly.

Jak probíhal další program skupiny na Jamajce?

První den měli klienti volný program, který využili k odpočinku v našem luxusním hotelu a koupání na nejkrásnější jamajské pláži v Negrilu. Druhý den nám k pláži přistavili katamarán, na kterém už nás opět vítali místní tanečníci a rytmy reggae. Katamarán plul podél pobřeží a klienti si opět užívali koktejlů z výborného rumu. Cílem plavby bylo legendární Rick’s Café, kde jsme poobědvali dary moře a další jamajské delikatesy. Po celou dobu oběda mohli klienti se zatajeným dechem pozorovat odvážné mladíky, kteří se vrhali ze skalních útesů do příbojových vln hluboko pod nimi. Atmosféra byla vynikající a dokonce strhla jednoho klienta natolik, že také skočil z více než desetimetrového útesu do vln.

Jamajka Foto: Shutterstock
Jamajka Foto: Shutterstock

Od dubna jste přešel do Čedoku, spolumajitele ESO travel, jak se tato změna projeví ve spolupráci obou cestovních kanceláří?

ESO travel a Čedok spolupracují více než 10 let. Mají společné charterové projekty do exotických destinací. Spolupracují i na poznávacích zájezdech, kde se klienti ESO travel a Čedoku potkávají. Také na cestě kolem světa, kterou Čedok provizně prodává, je každý rok několik klientů Čedoku. Chtěl bych se zasadit o to, aby se využívalo všech možných synergií. Věřím, že tato pro obě strany prospěšná spolupráce se bude i do budoucna dále prohlubovat.

 

Sylva Santarová

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button