Rozhodnutí o místě konference ICCA padne v květnu

Praze se bohužel nepodařilo získat možnost uspořádat kongres mezinárodní kongresové a konferenční asociace ICCA v roce 2016, ve finále soutěže ji porazilo malajsijské město Kuching. Pro rok 2017 je však opět v užším výběru, jejími soupeři jsou tentokrát polský Gdaňsk a ruský Petrohrad. O tom, jaké šance zvítězit má Praha tentokrát, jsme hovořili s výkonným ředitelem ICCA panem Martinem Sirkem.

Martin Sirek Foto: PCB

Martin Sirek Foto: PCB

V souvislosti se soutěží o pořádání výročního kongresu ICCA jste v Praze na inspekční návštěvě. Co taková inspekce obnáší a má Praha tentokrát větší šanci uspět?

Vedeme hlavně rozhovory o tom, jak nabídku ještě vylepšit, nechceme, aby si pak případně neúspěšný kandidát říkal: „Kdybychom tohle věděli, vypadalo by to jinak…“

Usilujeme o to, aby všichni kandidáti, kteří se dostanou do užšího výběru, svou kandidaturou něco získali. Mimochodem, při každém dalším pokusu je nabídka kandidátů lepší, za posledních jedenáct let tomu tak nebylo pouze v jednom případě. O šancích Prahy nemohu hovořit, vše se rozhodne v květnu před zahájením frankfurtského veletrhu IMEX, kdy správní rada ICCA posoudí prezentace kandidátů a hlasováním rozhodne. Kandidáti se výsledek dozvědí v ten samý den.

Do užšího výběru se dostal i Petrohrad. Může mít současné napětí mezi Ruskem a Ukrajinou dopad na jeho šance uspět?

Nemohu samozřejmě hovořit o jednotlivých kandidátech, navíc nikdo neví, jaká bude situace za dva měsíce v době hlasování. Před hlasováním po prezentaci jednotlivých kandidátů ale následuje sekce otázek a odpovědí a vzhledem k tomu, že správní rada ICCA je složená z opravdových odborníků v cestovním ruchu, otázky bývají velice přímé a na tělo. Dá se tedy očekávat, že otázky bezpečnosti přijdou také na přetřes.

Pokud by Praha ve své kandidatuře na pořádání kongresu v roce 2017 neuspěla, můžeme vás v Praze očekávat zase příští rok při další inspekční cestě?

Ne, to nemůžete. Kdyby Praha pořádání kongresu v roce 2017 nezískala, může znovu kandidovat až pro rok 2020. Kongres se totiž již dlouho nepořádal v Severní Americe ani v oblasti MENA, takže do roku 2020 nemá evropská destinace možnost se o pořádání ucházet. Pravidlem totiž je, že každá oblast musí přijít na řadu alespoň jednou za sedm let.

 

Děkuji za rozhovor a doufám, že se tedy sejdeme v Praze v roce 2017.

Naďa Rybárová

 

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..