GraubündenZprávy

Romantický Graubünden: Ubytování s krbem i vířivka na střeše

Ideální místo na líbánky? Nebo jen hledáte romantickou dovolenou pro vaší polovičku? Ve švýcarském regionu najdete nejen romantické hotely, ale i možnost, jak si užívat chvíle ve dvou naplno. Ať už na saních psího spřežení nebo u hořícího krbu.

Foto: Pontresina Tourismus   By-line:swiss-image.ch/Christof Sonderegger
Foto: Pontresina Tourismus By-line:swiss-image.ch/Christof Sonderegger

Tipy na ubytování

Hledáte něco nevšedního? Tipy na ubytování v Graubündenu s útulně a láskyplně zařízenými pokoji a krásnými výhledy ať už při západu nebo východu slunce najdete v seznamu romanticky zařízených hotelů zde. Hledejte ubytování s krbem, který oceníte zvláště večer, kdy budete moct relaxovat u praskajícího dřeva.

Pokud hledáte něco atypického, můžete se ubytovat také v iglú v Davosu. Nabízí hned několik druhů balíčků, můžete mít standardní, romantické nebo romantické plus či romantickou suitu, které zahrnuje večeři formou sýrových fundue, Prosecco, soukromou vířivku, designově laděný pokoj a mnoho dalšího. Podrobné nabídky najdete zde.

Tipy na wellness

Nechte se rozmazlovat  profesionály a vyzkoušejte vyhlášené lázně s termálními prameny v Graubündenu. Lázně Tamina Terme v Bad Ragazu láká nejen na léčebné procedury, ale také na 18jamkové golfové hřiště, kasino a vznešené hotely, ve kterých se snoubí švýcarská hotelová tradice s moderním komfortem. Na první pohled vás zaujme atypickým designem, který využívá skal k doladění interiérů.

Foto: ENGADIN St. Moritz     By-line:swiss-image.ch/Robert Boesch
Foto: ENGADIN St. Moritz By-line:swiss-image.ch/Robert Boesch

Tradiční irsko-římské lázně a sauny, masáže, termální voda i vyhřívaný venkovní bazén s nádherným výhledem, jsou největší lákadla lázní Engadin Bad Scuol. Lázně jsou napájeny čtyřmi termálními prameny, ale mezi Tarasp-Vulpera a Scuolem bylo objeveno více než 20 termálních pramenů. Řada z nich dodnes napájí kašny na náměstí. Součástí areálu je také minigolf.

Perlou lázní H2Lai je srubová sauna s vířivkou a malou sluneční terasou na střeše. Najdete tu tradiční finskou saunu, turecké lázně a mnoho dalšího. Největší hammam v Alpách mají v hotelu Schweizerhof Lenzerheide. Jeho dvě designové sauny zabírají 450 a 250 m2.

Další tipy na lázně v Graubündenu najdete v českém jazyce také zde.

Romantické okamžiky pro každého

Západ slunce v Engadinu Scuolu Samnaun. Každý týden ve čtvrtek a pátek si můžete prodloužit den a zůstat ve výšce 2500 m n. m. a pozorovat západ slunce. Od 17 do 20 hodin můžete s partnerkou/partnerem sledovat barevnou hru na pozadí horských štítů a přitom popíjet Moët & Chandon nebo si dát doutníky v restauraci Sattel Panorama Bar Restauran. Balíčky se pohybují od 150 do 300 CHF pro dvě osoby s občerstvením a dopravou. 78 CHF zaplatí jednotlivci, pro vracející se návštěvníky mají slevu 25%.

Romantika na saních v Heidilandu. Netradiční zážitek můžete zažít na psím spřežení. Radost psů z pohybu, saně rozrážející čerstvě napadlý prašan, vítr ve vlasech a naprostá svoboda, i tak může vypadat jízda na saních tažených psím spřežením. Z Madils Plateau ve Flumserbergu můžete vyrazit na půldenní výlet, vyráží se buď  v 9:30 nebo ve 14 hodin. Na jízdu se musíte předem objednat, půlden vychází na 150 EUR. V nabídce mají i celodenní a dvoudenní výlety. On-line rezervaci si můžete vytvořit zde.

Zimní panorama pro nelyžaře v Disentis Sedrun. Vyhlídky na zasněžené vrcholky hor v teple restaurací si mohou užívat také nelyžaři. Lanovky vás vyvezou až k restauraci, kde si můžete vychutnat kávu či oběd s dokonalým panorama. Pokud budete chtít výlet kombinovat s pohybem, můžete využít zimních jištěných cest, které můžete sjet i na saních. Nebo se můžete s horskými vůdci vyjet na skútru na vyhlídková místa, nejčastěji se jezdí na Pazolastock do 2 740 m n. m.

Večerní procházka světelným lesem. Kouzlo vánočních svátků najdete také v Eichhörnliwaldu, kde od 12. do 26. prosince vyroste magický světelný les Lenzerheidner Zauberwald. Světelné instalace probudí vaší fantazii, živá hudební vystoupení vás pohladí po duši a na stáncích si budete moct koupit něco na zub i tradiční zdejší produkty. Atrakci najdete ve středisku Arosa – Lenzerheide.

Tip Early Birds v Arosa Lenzerheide: Přivstaňte si s ranními ptáčaty a zalyžujte si na neporušeném manšestru! Každou neděli můžete od 6:30 hodin ráno začít smýkat obloučky na sjezdovce Stätzertälli. V 8 hodin ráno se servíruje dlouhá romantická snídaně v restauraci Stätzer Alp. Celý tento balíček Early Birds vychází pro dospělého na 59 CHF. Více najdete zde.

Zdroj: Graubünden Ferien
Zdroj: Graubünden Ferien

Sjezdovka snů Engadin Scuol Samnaun. Až budete chtít trochu zvolnit tempo, nebo jen vzít druhou polovičku na méně obvyklou sjezdovku vezměte ji na Traumpiste (Sjezdovku snů). Vede nad Scuolem z vrcholu Salaniva mimo dosah lanovek a vleků, končí v malebné vísce Sent. Začátek desetikilometrové tratě je pomalejší, ale pak se zlomí ve svižnou červenou. V půli cesty tu narazíte na romantickou chaloupku s občerstvením Sömi Bar.

Jízda na koních. Pokud si chcete trochu zahrát na Popelku a projet se ve sněhu na koni, můžete se projet v Davos Kloster a Sv. Mořici. Více najdete zde.

Pozorování hvězd. Noční obloha a světelné hvězdokupy inspirují romantiky už od pradávna. Každý pátek a v sobotu se konají prohlídky pro veřejnost na hvězdárně Mirasteilas. Více informací zde.

Tipy na večerní lyžování:

Davos – Rinerhorn: od prosince do března, každou středu a pátek 19:00 – 23:00 hodin.

Klosters-Selfranga: od prosince do Velikonoc, každý pátek 19:30 – 21:30 hodin a každé úterý 19:00 – 21:00 hodin.

Lenzerheide: každou sobotu můžete využít večerní lyžování s večeří na sjezdovce na  Alp Statz.

Večerní sáňkování

Davos-Schatzalp: každý večer do 23:00 hodin jsou osvětleny zatáčky.

Davos-Rinerhorn: od prosince do března, každou středu a v pátek 19:00 – 23:00 hodin.

 Destinací měsíce je Graubünden, více článků najdete zde.

Lucie Poštolková

 

 

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button