Rok 2015 bude rokem průmyslového dědictví

Rozsáhlé výstavní akce, bilance architektury konverzí uplynulých desetiletí, mezinárodní setkání k novému využití opuštěných průmyslových budov a areálů, umělecké intervence a živé akce v industriálním prostředí. To vše je v plánu na rok 2015.

Vítkovice Ostrava Foto: CzechTourism

Vítkovice Ostrava Foto: CzechTourism

Právě tento rok se stane evropským Rokem průmyslového dědictví. Český projekt Industriální stopy, který se u nás této problematice dlouhodobě věnuje, se tak stane jakýmsi průsečíkem a propagátorem těchto aktivit v ČR. Za 20 let fungování se totiž stal informačním, interaktivním a aktivním on-line rozcestníkem, který propojuje akce, události, zprávy a zájemce o průmyslové dědictví a industriální architekturu.

Platforma Industriální stopy byla u vzniku hnutí za záchranu a nové využití průmyslového dědictví. V rámci zahájení Roku průmyslového dědictví se uskuteční výstava inspirativních příkladů proměn a nového využití bývalých továren a průmyslových areálů realizovaných u nás v letech 2000 až 2015.

[box style=“rounded“]Areály Dolních Vítkovic navštívilo rekordních 676 tisíc lidí
Areály spadající pod sdružení Dolní oblast Vítkovice jako Vysoká pec číslo 1, hornické muzeum Landek Park, aula Gong či Malý svět techniky navštívilo loni 676 tisíc lidí, což je dosud nejvíce. Je to o 150 tisíc návštěvníků více než v roce 2012.

V roce 2013 přibylo několik návštěvnických novinek. Začaly prohlídky Multifunkční auly Gong, která se od loňského roku pyšní tituly Stavba roku České republiky, Ostravy i Moravskoslezského kraje.[/box]

ProPamátky

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..