Dominikánská republikaPartnerská sekce

Rok 2013: výjimečný pro cestovní ruch Dominikánské republiky

Partnerský článek

Ministr cestovního ruchu Dominikánské republiky Francisco Javier García zhodnotil rok 2013 jako mimořádně úspěšný. Statistiky příjezdového cestovního ruchu se pohybovaly v kladných číslech a díky rozsáhlým investicím z veřejné i soukromé sféry bylo možné realizovat celou řadu nových projektů, uvedl García při slavnostní inauguraci hotelového komplexu Westin Punta Cana, které se zúčastnil také prezident Danilo Medina.

Ministr cestovního ruchu Dominikánské republiky Francisco Javier García, Foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky
Ministr cestovního ruchu Dominikánské republiky Francisco Javier García,
Foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

„Rok 2013 byl pro Dominikánskou republiku výjimečný. V říjnu jsme zaznamenali 7% a v listopadu 10% nárůst v příjezdech zahraničních turistů a to navzdory událostem, které otřásaly světem. Podílely se na tom nejen státní investice, ale také soukromí podnikatelé, kteří naší destinaci důvěřují,“ shrnul uplynulý rok García a připomenul všechny důležité mezníky, které v uplynulém roce přispěly k rozvoji turistické infrastruktury: „Novelizací zákona o investičních pobídkách v cestovním ruchu nabyl turistický sektor zpět to, co ztratil v důsledku fiskální reformy. Byly dokončeny městské okruhy a dálnice mezi městy La Romana a San Pedro de Macoris a v Punta Cana vznikla zelená odpočinková zóna.“

Nový dálniční úsek o délce 33 km zvýší bezpečnost a plynulost provozu a výrazně zkrátí dobu potřebnou na přesun mezi letovisky Punta Cana, La Romana a dominikánskou metropolí. V srpnu 2013 byl zahájen projekt renovace Koloniální zóny Santo Dominga. V historickém jádru města vznikne pěší zóna a budou zde nainstalovány bezpečnostní kamery. Součástí ochranného systému je i tzv. Turistická Policie, která se má stát modelovým příkladem pro ostatní latinskoamerické země. Ministerstvo cestovního ruchu začalo také nově cílit na segment zdravotní turistiky. Konkurenční výhodou Dominikány je její geografická pozice, mezinárodní letiště, špičková hotelová infrastruktura a poměr cena / kvalita.

V září byl v letovisku Juan Dolio otevřen největší „Delfíní park“ Karibiku a v regionu Bávaro první adrenalinový „ekopark“, kde se zábavní aktivity dostávají do pohybu lidskou silou. Se zvyšujícím počtem zahraničních turistů bylo i letos nutné investovat do výstavby nových hotelových zařízení a rozšířit tak stávající kapacity. Projekt Westin Punta Cana Resort and Club společnosti Grupo Punta Cana za 59 milionů dolarů byl postaven během jediného roku a do regionu přinesl tisíc pracovních pozic.

Zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button