Rodinné luxusní impérium na ostrově Mykonos: Myconian Collection

Devět hotelů Myconian Collection patří mezi absolutní špičku nejen na řeckém ostrově Mykonos, ale i v celosvětovém měřítku. Pořád je to přitom místní rodinná firma.

Hotel Avaton. Bílé tučňáky vyrábí designér speciálně pro hotely Myconian. Foto: Myconian Collection

Hotely Utopia, Avaton, Imperial, Royal a Myconian Villa Collection najdete u nádherné pláže Elia. Všechny mají z bazénů a soukromých teras velkolepý výhled na Egejské moře. Hotel Ambassador leží o něco dále na jih, nad zálivem Platis Gialos, a představuje dokonalou ukázku současné elegance. Ve městě Mykonos se nacházejí nově rekonstruované hotely Kyma, Naia a Korali. Každý z hotelů Myconian Collection  je něčím jedinečný, všem je však společná prvotřídní gastronomie, nádherné umístění, špičkové služby a velmi vstřícný a pozorný personál.

Myconian Imperial Resort & Thalasso Center. Foto: Myconian Collection

Jak příběh jedinečného souboru luxusních hotelů začal? Když se George Daktylides vrátil z vojenské služby, živil se jako řidič autobusu mezi městem Mykonos a místními doly. Za pomoci investice od bratrů pak si založil vlastní dopravní firmu a zakrátko provozoval flotilu dvaceti autobusů. V roce 1979 si George všiml rostoucí poptávky po turistických službách a postavil první hotel. Jeho manželka Elefteria vařila a starala se i o úklid, a k tomu ještě vychovávala děti. Veškerý zisk rodina investovala do nových hotelů. Hotel Ambassador, otevřený v roce 1992 se stal prvním pětihvězdičkovým hotelem na Mykonosu. Nyní se o rodinný podnik starají čtyři synové: Panos, Marcos, Vangelis a Marios.

Myconian Villa Collection. Foto: Myconian Collection

„Musíme se dívat do budoucnosti. Udržet skvělou pohostinnost je jako udržet lásku ve vážném vztahu. Spíše než na krátkodobou budoucnost hotelů se rodina zaměřuje na to, co bude předávat další generaci,“ říká Vangelis Daktylides.

Autor Petr Bílek (Články)


Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..