Nezařazené

Rodinné Alpy v Saalachtalu

Lyžařské resorty Almenwelt Lofer a Unken Heutal nabízejí poklid a pohodlí pro rodiny

Zdroj: SalzburgerLand Tourismus GmbH

Salcburský Saalachtal s obcemi Lofer, Unken, St. Martin či Weißbach se nachází v regionu Pinzgau. Z České republiky je to sem tedy poměrně blízko. K dispozici nabízí Saalachtal dvě lyžařská střediska, Almenwelt Lofer a Unken Heutal, obě ideální pro rodiny s dětmi.

V areálu Almenwelt Lofer s 10 lanovkami a 46 kilometry sjezdovek (z nichž velkou část tvoří široké a přehledné tratě) je orientace na rodiny patrná na každém kroku, včetně výhodných rodinných dovolených s levnějšími skipasy. Ti nejmenší se tu mohou naučit zábavnou formou lyžovat díky krytým „kouzelným kobercům“, které jim pomohou dostat se nahoru, starší děti si na lyžích nebo na snowboardu užijí například Lofi FUNLINE, a rodiče ocení skvěle upravené sjezdovky. Perfektní služby pro všechny generace mají připravené zdejší lyžařské školy.

Zdroj: SalzburgerTourismus GmbH

Spousta zábavy se zde dá zažít i mimo sjezdovku: zmiňme třeba jízdu na saních tažených koňmi, restaurace s regionálními dobrotami, après-ski, sáňkování, curling, bruslení, skialpinismus, lezení v ledu ve Weißbach bei Lofer, střelbu z luku v Unkenu. Na své si přijdou i běžkaři díky skvěle upraveným tratím s celkovou délkou 80 kilometrů. V St. Martin je možné prodloužit si pod umělým osvětlením výlet na běžkách až do večera.

Petr Bílek

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button