WorkshopyZprávy

Renesanční zámek Schallaburg v Rakousku

Kulturní, historický a přírodní zážitek!

Tam, kde Mostviertel hraničí s Wachau, shlíží daleko do okolní krajiny zámek Schallaburg, usazený na jednom vyčnívajícím vrcholů zdejší pahorkatiny. Ve středověku skýtal ochranu proti nepřátelským útokům, později byl přebudován na nádherné šlechtické sídlo.

Renaissanceschloss Schallaburg Foto: Rita Newman
Renaissanceschloss Schallaburg Foto: Rita Newman

Dnes je Schallaburg autentickým jevištěm pro živé cesty historií, půvabným místem setkávání s cizími kulturami a kouzelným dějištěm pro objevné túry renesančním zahradním uměním. Navštivte Schallaburg – staňte se součástí historie.

Z obranné tvrze nádherný zámek

Prohlídka Schallaburgu se stane napínavou cestou časem z vrcholného středověku až do 16. století, kdy Hans Wilhelm z Losensteinu nechal obrannou tvrz přebudovat v jeden z nejkrásnějších renesančních zámků na sever od Alp. Jízda stoletími vede od romantického obytného hradu

přes gotickou kapli a starý zbrojní sál do arkádového dvora s terakotovou výzdobou. Atmosféra je prosycená působivou rytířskou romantikou a na člověka zde dýchá smysl pro umění, bohatství a extravagantní radost ze života renesančních knížat.

Od záhonu k záhonu

Procházka od hradního příkopu k tzv. „Gerichtsstöcklu“, bývalému správnímu hradnímu traktu, nabízí na 6.500 metrech čtverečních fascinující náhledy do zahradního umění renesančních dob. Vytvořeno podle vzoru slavných italských vilových zahrad, prezentuje toto rajské refugium dráždivou, pro tuto epochu typickou interakci okrasných a užitkových rostlin. Cenné druhy růží v umělecky tvarovaných

parterech, sukovité dřeviny, idylické alpské háje a bylinkové záhonky uspořádané ve splétaných ornamentech vytvářejí celek, ve kterém se snoubí jedinečná krása s různorodostí.

Z Mostviertelu do dalekých svě tu

Historické ambiente zámku Schallaburg skýtá rovněž důstojný rámec pro špičkové jednoroční výstavy ke kulturně historickým, etnografickým tématům, ale i k aktuálním tématům z moderních dějin.
2014: JUBEL & ELEND. Leben mit dem Großen Krieg 1914-1918

Hostem na zámku Schallaburg

Schallaburg se prezentuje jako špičkový výletní cíl pro celou rodinu a nabízí různorodé akce a dobrodružné programy – od zahradní slavnosti v samém srdci přírody až po den Zlaté generace.

S přáním nejlepších zážitků
– tipy pro kulturní, sportovní a požitkárˇské objevné cesty do okolí zámku Schallaburg. Mnoho dalších výletních nápadu˚ naleznete na www.mostviertel.info

Schallaburg je východzím bodem pro túry šťavňatě zelenými loukami a stinnými lesy. Tři optimálně značené stezky působivě odkrývají různorodou krásu regionu v každou roční dobu. Nabídka sahá od poklidné procházky, kterou klidně můžete absolvovat i s kočárkem (30 minut) až po středně náročnou túru pro hosty se sportovními ambicemi. (1,5 hod.).

Na klidných vlnách Dunaje z Melku do Spitze: kolem středověkých Hradních zřícenin, skalnatých srázů a divoce romantických vinic plaví „MS Austria“ své cestující jedním z nejkrásnějších krajinných úseků v údolí Wachau.

Téměř bez hranic jsou možnosti pro objevení kulinářského pokladu v Mostviertelu. Nesčetní pohostinní farmáři Vám v útulných jizbách nabídnou chutný mošt a k němu vydatné posilnění. A kdo se chce zdejší um naučit od základů a pořádně, ten ať jde do učení k jednomu z moštových baronů. Může se vyučit moštovým rytířem.

Kontakt

Renaissanceschloss Schallaburg

3382 Schallaburg 1

+43 (0) 2754 6317-0

office@schallaburg.at

www.schallaburg.at

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button