Nezařazené

Rekordní padesátý ročník ITB Berlin

Padesátý ročník veletrhu ITB Berlin ukázal, že o osud cestovního ruchu nemusíme mít, přes všechny překážky jako je např. uprchlická krize nebo různá geopolitická rizika, žádné obavy. Lidé se cestování očividně nehodlají vzdát.

Foto: archiv ITB Berlin 2016
Foto: archiv ITB Berlin 2016

Výstavní místa v šestadvaceti výstavních halách Messe Berlin byla rezervována měsíce dopředu a odhady z neděle 13. března, posledního dne pětidenního veletrhu, říkají, že 10 000 vystavovatelů ze 187 zemí či regionů se v jeho průběhu setkalo se 120 000 odborných návštěvníků, kterých bylo vůbec nejvíce od roku 1966, kdy se konal první ročník ITB. Dvě třetiny z odborných návštěvníků navíc uvedlo, že mají přímou pravomoc uzavírat za svou společnost obchody, a hodnota obchodů uzavřených během veletrhu oproti loňskému roku stoupla a dosáhla přibližně sedmi miliard euro. ITB Berlin přilákal i zájemce z řad veřejnosti, v sobotu a v neděli, kdy pro ně byl veletrh přístupný, jich přišlo na 60 000.

„Odborní návštěvníci i vystavovatelé odjíždějí z Berlína s jasnou zprávou: ani v časech, kdy převládá pocit nejistoty, se lidé svých dovolených na cestách nehodlají vzdát,“ řekl šéf Messe Berlin, Christian Göke.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button