RegioJet zavede od prosince přímý vlakový spoj Praha – Zvolen

Od změny jízdního řádu v neděli 13. prosince 2015 začnou vlaky RegioJet denně spojovat středoslovenský Zvolen a Banskou Bystricu s Žilinou a Prahou a dalšími městy v České republice. RegioJet plánuje k vlaku také návazný autobusový spoj, který na vlak naváže region Horehroní a Rimavskou Sobotu.

Interier vozů Astra, Foto: RegioJet

Interier vozů Astra, Foto: RegioJet

Nabídneme obyvatelům a návštěvníkům Banské Bystrice a Zvolena přímé vlakové spojení RegioJet do České republiky bez nutnosti přestupovat v průběhu cesty. Současně plánujeme zavést návazné autobusové spojení autobusem RegioJet z Rimavské Soboty a regionu Horehronia, které bude na vlak RegioJet navazovat v Banské Bystrici. Potěšíme také návštěvníky lázní Sliač a Turčianské Teplice, kde naše spoje rovněž zastaví“, říká Radim Jančura, majitel společnosti RegioJet.

Další informace ohledně cen a detailů návazných autobusových spojů RegioJet zveřejní nejpozději v měsíci listopadu. Na spoji do a z Banské Bystrice a Zvolena budou řazeny také nejmodernější vozy Astra s dotykovými obrazovkami v sedačkách a možností individuálního sledování filmů a dalšího audiovizuálního obsahu.

[box]Jízdní řád

Spoj RegioJet nabídne ideální spojení do České republiky – například na výlet, do školy či služební cestu. Bude jezdit denně – a to s odjezdem ze Zvolena (osobná stanica) ve 4.08 hodin, z Banské Bystrice ve 4.57 hodin a s příjezdem do Prahy v 11.58 hodin. V opačném směru pak bude spoj RegioJet odjíždět z Prahy hlavního nádraží ve 14.46 s příjezdem do Banské Bystrice ve 21.26 a do Zvolena (osobná stanica) 21.52 hodin. V případě cest do Ostravy nebo Olomouce bude spoj ideální i pro jednodenní cestu. Nově vytvoří také spojení v úseku Zvolen – Banská Bystrica – Žilina a zpět.

V úseku Zvolen – Martin spoj zastaví také ve stanicích a zastávkách: Zvolen mesto, Sliač kúpele, Banská Bystrica mesto, Horná Štubňa obec a Turčianské Teplice. Následně pak bude spoj pokračovat z Martina ve směru do Prahy přes Vrútky, Žilinu, Havířov, Ostravu, Olomouc a Pardubice, a zastaví v obvyklých zastávkách spojů RegioJet.

[/box]

Od prosince posílí RegioJet mezinárodní spoje na Slovensko a zavede nový přímý spoj do Přerova a Zlínského kraje

Kromě zavedení nového přímého vlakového spoje do Banské Bystrice a Zvolena posílí RegioJet také stávající vlakové spoje z České republiky na Slovensko. Noční spoje Praha – Košice a zpět, které doposud jezdí 3x týdně, budou od změny jízdního řádu v prosinci 2015 jezdit každý den. Denně tak bude RegioJet nabízet mezi Prahou a Košicemi celkem dva páry spojů (jeden pár jako denní spoj a jeden jako noční spoj) s celkovou nabízenou kapacitou přes 2 000 cestujících.

Od prosincové změny jízdního řádu pak RegioJet také doplní své vnitrostátní spoje v České republice o nový přímý vlak spojující Prahu s Přerovskem a se Zlínským krajem. Vlaky RegioJet nově zamíří jako odpolední spoj z Prahy do Přerova, Hulína, Otrokovic a Starého Města u Uherského Hradiště. Ráno pak kolem šesté hodiny ranní vyrazí v opačném směru do Prahy.

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..