DopravaPartnerská sekceZprávy

RegioJet posiluje autobusové linky do chorvatského Splitu

Partnerský článek

Nová autobusová linka RegioJet z Prahy, Brna a Bratislavy do chorvatského Splitu se setkala s nebývalým zájmem ze strany zákazníků. Prakticky všechny spoje už byly vyprodané – RegioJet aktuálně přidává do prodeje další dodatečnou kapacitu posilových autobusů – a to na celé období července a srpna. Místo jednoho autobusu tak na spojích pojedou autobusy dva. Posilové autobusy jsou již v prodeji na všechny spoje během léta a zákazníci si mohou rezervovat své jízdenky.

Irizar i8, Foto: RegioJet

„Jsme velmi potěšeni zájmem cestujících o naši novou linku do Chorvatska – a proto jsme operativně reagovali nasazením dalších kapacit. Ukazuje se, že rozšíření naší sítě směrem na jih a jihovýchod Evropy bylo dobré rozhodnutí,“ říká Marcela Hamříková, obchodní ředitelka autobusové dopravy RegioJet.

„Velký zájem o autobusové spoje přisuzujeme i tomu, že Češi i v případě Chorvatska stále více volí dovolenou s kompletním odpočinkem během celé doby pobytu – tedy bez nutnosti řídit a strávit mnoho hodin řízením na úmorné cestě tam a zpět. Namísto toho si raději vyberou pohodlí moderního autobusu s veškerým servisem. Dovolená v Chorvatsku se také stále více stává trendy pro mladší zákazníky, kteří na rozdíl od rodin s dětmi necestují vlastním automobilem a dávají přednost zajištěné dopravě,“ doplňuje Eva Sedlmajerová, ředitelka Dovolena.cz od STUDENT AGENCY.

Žluté autobusy jezdí na lince do Splitu od pátku 26. května do 1. října 2017 a jedenkrát týdně spojují Českou republiku a Slovensko s chorvatským pobřežím. Jízdní řád je nastaven tak, aby co nejlépe odpovídal potřebám českým a slovenským dovolenkářům a cestovním kancelářím organizujícím pobyty českých a slovenských klientů na chorvatském pobřeží. Z Prahy (16:00), Brna (18:40) a Bratislavy (20:30) autobusy RegioJet odjíždějí do Chorvatska v pátek v odpoledních resp. podvečerních hodinách a do Splitu mají příjezd druhý den ráno v sobotu – v 9:45. Zpět pak ze Splitu jede autobus RegioJet v sobotu ve 20:30 a příjezd do Bratislavy (9:45), Brna (11:35) a Prahy (14:15) je následující den v neděli. Jízdní řád tak odpovídá termínům, kdy se v Chorvatsku v sobotu mění dovolenkové turnusy a díky odjezdu v sobotu až ve večerních hodinách dává možnost strávit ještě celý tento den dovolenkovým pobytem.  Kromě Splitu zastavují na chorvatském pobřeží autobusy RegioJet také v Zadaru, Sukošanu, Biogradu, Pakoštane, Vodicích, Šibeniku, Primoštenu, Trogiru a v zastávce Kaštela.

 

Související články

Jeden komentář

  1. To je dobré! To jsem vůbec netušila. No tak teď už vím, že můžeme hledat zájezd, kde není zahrnuta doprava. Tak my se tam snad ještě letos vydáme! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button