RegioJet od příštího roku plánuje spuštění vlaků z Prahy do Vídně

RegioJet připravuje na konci roku vstup se svými dálkovými vlaky na další středoevropský trh – do Rakouska. To by se společně s Českou republikou a Slovenskem mělo v budoucnu stát další „domovskou“ zemí, kde bude RegioJet dál své aktivity rozvíjet.

Foto: archiv RegioJet

V rámci jízdního řádu platného pro rok 2018 plánuje RegioJet nabídnout kompletní rozsah svých služeb až 4 krát denně v každém směru na trase Praha – Brno – Břeclav – Vídeň a zpět.

Partnerem pro rozvoj dalších dopravních služeb na rakouské straně bude významný rakouský dopravce GKB (Graz-Köflacher Bahn und Busbetrieb GmbH) se sídlem v Grazu – zabývající se aktivitami jak v pravidelné osobní tak i nákladní železniční dopravě, stejně jako v oblasti autobusové dopravy.

Zároveň do budoucna RegioJet plánuje další rozvoj svých dopravních služeb také na rakouském trhu. RegioJet je aktuálně například největším partnerem vídeňského letiště v oblasti přímé autobusové dopravy do a z České republiky a na Slovensko. Již nyní provozuje RegioJet více než 10 krát denně pravidelné autobusové spojení mezi Prahou, Brnem a Vídní v každém směru. Každou hodinu pak jeho autobusy jezdí mezi Bratislavou – letištěm Schwechat a centrem Vídně.

Vlaky RegioJet přepravily v roce 2016 v České republice celkem 3,72 miliónu cestujících. Společně s cestujícími na trasách na Slovensku to bylo celkem 7,42 milionů cestujících v roce 2016 v České republice a na Slovensku.

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..