DopravaZprávy

RegioJet nasazuje na nočních spojích Praha – Košice lůžková a lehátková kupé

Ve čtvrtek 17. prosince vyjedou poprvé na nočních spojích RegioJet RJ 1021/1020 z Prahy do Košic a zpět ubytovací vozy s lůžkovými a lehátkovými kupé a kompletním ubytovacím servisem. RegioJet nabízí na trase Praha – Košice a zpět celkem 4 spoje denně (2 v každém směru).

Lehátkový vůz, Foto: archiv RegioJet
Lehátkový vůz, Foto: archiv RegioJet

Ceny jízdenek v ubytovacím voze na trase Praha – Košice začínají na 375 Kč pro místo v lehátkovém kupé, cesta v ubytovacím voze se dá zarezervovat, pokud trvá déle než 5 hodin. RegioJet současně začne postupně prodlužovat své soupravy až na 13 vozů.

[box]

Zákazníkům je poskytován servis v následujícím rozsahu:

Lehátkové kupé – od 375 Kč / 13,60 EUR za osobu na trase Praha – Košice

  • Kupé až pro šest cestujících
  • V kupé jsou přichystány lůžkoviny a polštáře
  • Snídaně zdarma v ceně jízdného (káva, voda, čerstvý croissant)

Lůžkové kupé – od 650 Kč / 23,64 EUR za osobu na trase Praha – Košice

  • Kupé uzpůsobené pro sezení i spánek během cesty
  • Maximálně pro 3 cestující – 3 místa k sezení nebo 3 lůžka
  • Možnost rezervace celého kupé pro jednoho až tři cestující
  • V kupé jsou přichystány povlečené lůžkoviny a polštáře
  • Snídaně zdarma v ceně jízdného (káva, voda, pomerančový džus, snídaňový set, sladkost)

[/box]

Součástí je také další servis poskytovaný v nočních spojích RegioJet: přítomnost bezpečnostní služby, budící servis a další standardní palubní servis RegioJet, jako je nabídka kávy zdarma či možnost zakoupit si občerstvení z palubního menu RegioJet. Cestující mají možnost zakoupit si také bezpečnostní zámek na zavazadla (za cenu 30 Kč /1 EUR), stejně jako hygienický balíček obsahující základní potřeby pro večerní a ranní hygienu (za cenu 80 Kč /3 EUR).

Prodej rezervací do lůžkových a lehátkových kupé začíná oficiálně od úterý 15. prosince s tím, že první noční spoj RegioJet, kde budou ubytovací vozy s lůžkovými a lehátkovými kupé řazeny, vyjíždí tento čtvrtek, 17. prosince 2015. Noční vlaky RegioJet jezdí na trase Praha – Košice a zpět od změny jízdního řádu 13. 12. denně, zatímco doposud byly provozovány pouze ve špičkové dny čtvrtek, pátek a v neděli. RegioJet nově nabízí na trase Praha – Košice a zpět celkem 4 spoje denně (2 v každém směru).

RegioJet nasazuje v průběhu tohoto týdne do provozu nově dodané vozy Astra s individuálními obrazovkami v sedačkách s možností sledování filmů a poslechem hudby. Nové vozy se tak objeví na většině spojů také s novým typem tzv. klidové zóny s upraveným rozsahem servisu (týká se pouze vozů Astra). Zákazníkům je poskytován palubní servis z barového vozíku, se kterým stevard, který je ve voze neustále přítomen, několikrát během cesty projede vůz a nabídne cestujícím občerstvení.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button