Ředitelka hotelu Pupp ke konci října skončí, má být primátorkou

Ředitelka Grandhotelu Pupp Andrea Pfeffer Ferklová opustí na konci října svou funkci v hotelu a zamíří na karlovarský magistrát. Jako jednička kandidátky ANO se má podle dnes podepsané koaliční smlouvy stát primátorkou. Svůj odchod z vedení hotelu v případě volebního úspěchu avizovala už před volbami.

Třiačtyřicetiletá Andrea Pfeffer Ferklová je generální ředitelkou asi nejznámějšího karlovarského hotelu od roku 2006. V hotelu začínala v roce 2001 jako marketingový manažer, poté byla šéfkou obchodu a marketingu.

Oproti tomu předseda hnutí Karlovaráci Josef März, který má být jedním ze dvou uvolněných radních, si chce místo lékaře v karlovarské nemocnici ponechat. „Mám na starosti jen oblast kultury, proto si myslím, že se obě věci dají dělat. Svůj plat z magistrátu budu ale odevzdávat do Nadace města Karlovy Vary, z které se podporuje sport a právě kultura. Nemělo smysl zakládat nějakou novou, když město vlastní nadaci má,“ uvedl pro ČTK März.

V Karlových Varech vznikla koalice vítězného hnutí ANO s Karlovaráky a ODS. V zastupitelstvu o 35 členech bude mít pohodlnou většinu 23 hlasů.

Newsroom TTG

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..