Ředitel Egyptské turistické kanceláře: Každý sní o cestě do Egypta

V roce 2010 navštívilo Egypt přes 200 tisíc českých turistů, loni jejich počet klesl o 60 tisíc. Egypťané přesto věří, že každý sní o cestě do Egypta. To říká pan Ahmed Sobhi Ismail, a zdá se, že je o tom přesvědčen nikoli pouze z titulu své funkce ředitele Egyptské turistické kanceláře při velvyslanectví ve Varšavě. Do působnosti pana ředitele patří i Česká republika, a tak jsme se ho na veletrhu Holiday World v Praze mimo jiné zeptali, jak hodlá české turisty pobídnout k tomu, aby si svůj sen splnili.

Ahmed Sobhi Foto: Amara Zemplinerová

Ahmed Sobhi Ismail Foto: Amara Zemplinerová

Pro většinu českých turistů je synonymem pro dovolenou v Egyptě pobyt u moře v letoviscích Hurghada nebo Sharm El Sheikh, případně cesta po egyptských památkách. Čím dalším může Egypt turisty přilákat?

Věřte, že toho není málo. Začneme-li mořem, Hurghada, Sharm El Sheikh nebo Marsa Alam nejsou jediná letoviska na břehu Rudého moře, kde stojí za to strávit dovolenou. Jen asi 15 minut cesty od Hurghady leží El Gouna, luxusní letovisko s marinou, které ještě není tak známé, a já bych chtěl, aby se rovněž dostalo do povědomí českých turistů. Egypt ale není jen moře, i když je nádherné a potápění v Rudém moři je špičková záležitost. Máme i nádherné pouště a okouzlující oázy v nich, máme špičková golfová hřiště – a ta by Češi určitě dovedli ocenit, máme vyhlášené lázně. To vše bych chtěl turistům nabídnout.

Neodrazuje zahraniční návštěvníky nejistá bezpečnostní situace v Egyptě?

Situace v Egyptě je v naprostém pořádku. Máme prvního demokraticky zvoleného prezidenta, brzy se budou konat parlamentní volby, všechno je, jak má být. Pravda je, že v posledních dvou letech počet zahraničních turistů v Egyptě poklesl. Zatímco v roce 2010 navštívilo Egypt 14 milionů turistů, z toho 206 000 z České republiky, v loňském roce to bylo pouze 9 milionů a Čechů bylo jen 140 000. Teď je třeba dostat čísla zpátky na úroveň roku 2010, pak můžeme uvažovat o tom, jak je dále zvyšovat. A já věřím, že se to povede. Každý zná Egypt, koneckonců všichni se o něm učíte ve škole. Proč by třeba nemohli jezdit do Egypta studenti, mohly by se pro ně dělat např. zájezdy do Luxoru, to by byla ta studijní část, a pak by mohli zůstat pár dnů v Hurghadě u moře. Nemám o Egypt strach. Každý Egypt zná a každý o cestě do Egypta sní. Moje země navíc turisty miluje a ti to nepochybně ocení.

nr


Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..