Data & studieMICE

Redakce TTG se shoduje, že Sevilla je princeznou španělské MICE scény

Minulý týden se v pražském hotelu Thalia odehrálo na pozvání J. E. pana Angela Lossada Torres-Quevedy, velvyslance Španělska v České republice, pracovní setkání Sevilla MICE, které uspořádaly společně španělská kancelář pro cestovní ruch ve Vídni a v Praze, turistická centrála Andalusie, turistická centrála kraje Sevilla a Sevilla Convention Bureau.

Foto: Amara Zemplinerová

Sevilla se v Praze představila jako ideální destinace pro pořádání kongresových a meetingových akcí. Podle statistických údajů ICCA, které na setkání zazněly, počet MICE akcí v tomto čtvrtém největším španělském městě kontinuálně roste již od roku 2014, kdy andaluská metropole hostila 21 velkých akcí a patřilo jí světově 116. místo v žebříčku MICE destinací. V loňském roce v Seville uspořádali již 29 akcí a město si v celosvětovém hodnocení polepšilo na 93. pozici.

Nejen Sevilla průběžně posiluje svou MICE pozici, skvěle si v MICE průmyslu stojí celé Španělsko, které je nyní třetí nejvýznamnější destinací v organizování kongresů a meetingů a následuje Spojené státy americké a Německo. V roce 2018 se ve Španělsku konalo celkem 595 mezinárodních kongresů za účasti 297 606 účastníků, z toho 165 v hlavním městě Madridu, které se tak zařadilo na třetí místo v žebříčku mezinárodní asociace International Congress and Convention Association ICCA, a 163 v Barceloně, jíž ve stejném hodnocení patří čtvrté místo.

Podle aktuálního seznamu ICCA je tak Španělsko jedinou zemí, která je zastoupena hned dvěma městy v TOP 5 kongresových destinací. Vedle Madridu a Barcelony se významná část MICE akcí na španělském území odehrává rovněž v již zmiňované Seville, ve Valencii, které patří celosvětově 92. příčka, a Bilbau, jež momentálně figuruje na 115. pozici žebříčku ICCA 2019.

Všechna publikovaná data hovoří o vysoké kvalitě infrastruktury a služeb, které mohou účastníci kongresů ve Španělsku využívat. Přesvědčila o tom i pražská prezentace, která ukázala Sevillu, jejíž památky jsou zapsány na seznamu kulturního dědictví UNESCO a která nabízí nejen dostatečné kongresové kapacity, ale i mnoho možností k postkongresovým aktivitám, jako destinaci s velkým potenciálem pro kongresovou turistiku.

„Sevilla je krásné město a pro MICE akce je naprosto nepřekonatelná. Míra, s jakou v Seville dokázali propojit historické paláce s požadavky na moderní eventy, je jedinečná. Z mého pohledu nerozumím těm, kteří hledají jiná místa pro incentivu,“ uvedla pro TTG Czech s neskrývaným nadšením Zuzana Churanová, jež Španělsko zastupuje na českém trhu.

K dalšímu navýšení zájmu z naší strany by přispělo i spuštění pravidelné letecké linky do České republiky.

Amara Zemplinerová

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button