Rakouské tipy a novinky

Zde je náš aktuální výběr novinek a tipů pro cestování do Rakouska na podzim a zimu.

Zdroj: Österreich Werbung/Wolfgang Zajc

Crosspark na Reiteralmu

Schladming-Dachstein

Zdroj: AP

Na Reiteralmu se letos v zimě bude ostře jezdit v novém Crossparku, který je světovým unikátem. Nabídne totiž dvě stálé skikrosové a snowboardcrossové tratě – jednu pro profesionály (délka 1100 m), jednu pro veřejnost (750 m). Závodní trať splňuje všechny náležitosti pro světový pohár, který by tu v budoucnu chtěli hostit. Na trati pro veřejnost se každý může seznámit s kouzlem tohoto sportu, k dispozici jsou všechny prvky, včetně klopených zatáček, skoků a vln. Před cílem vás na veřejné trati čeká jedna specialitka: skok skrze seník. A k tomu je z trati nádherný výhled na masiv Dachstein.

www.schladming-dachstein.at

Na kole údolím řeky Ybb

Mostviertel

Zdroj: Mostviertel Tourismus / schwarz-koenig.at

Nová cyklotrasa s délkou 107 km vede od Dunaje údolím Ybbstal až k horskému jezeru Lunzer See a zaručuje skvělé zážitky pro cyklisty všech úrovní. Pro rodiny a ty, kteří jedou „na pohodu“ je zvlášť vhodný nový úsek mezi obcemi Waidhof an der Ybbs a Lunz am See, dlouhý 55 kilometrů. K návratu do výchozího místa poslouží kolobus a kolotaxi. Rezervace ubytování a další informace na telefonu +43 7482 204 44.

www.mostviertel.at

Nová lanovka, noční závod a hudba

Paznauntal

Zdroj: ischgl.com

Pro amatérské i profesionální běžce na lyžích je určený noční závod Galtür Nordic Night Race, který se koná 5. dubna 2018 v centru Galtüru. Běží se napínavým KO systémem a nejlepší si odnesou celkem 7900 eur. A každoročně bohatý hudební program v Ischglu letos zahrnuje hvězdy jako jsou Andrea Berg (25. listopadu 2017), Vanessa Mai (18. března 2018) či Max Giesinger (1. dubna 2018). A co se sjezdového lyžování týče, můžete se těšit na lanovku „první třídy“: starou lanovku na Palinkopf nahradila nová šestisedačka Doppelmayr s vyhřívanými sedačkami.

www.ischgl.com, www.galtuer.com

Přestavba kopce a vrcholová snídaně

Gastein

Zdroj: www.skigastein.com

Letošní sezonu budete mít poslední nostalgickou možnost na Schlossalmu zažít původní lanovky. Chystá se totiž výrazná přestavba celého kopce. Zmizí kolejová lanovka i dvě sedačkové a nahradí je supermoderní kabinková lanovka s mezistanicí a nová osmisedačka. Přibydou nové sjezdovky a v údolí celý nástupní terminál. Druhou novinku si můžete užívat již letos: luxusní snídani v resortu Sportgastein brzo ráno na vrcholu Kreuzkogel ve slavné kupoli z hliníku a skla, kterou navrhl architekt Gerhard Garstenauer. Snídaně se koná každou středu a sraz je dolní stanici Sportgastein v 8 hodin ráno.

www.gastein.com

Trhy, dort a tramvaj

Linz

Zdroj: Österreich Werbung

V Linci probíhá adventní trh od 18. listopadu do 24. prosince 2017, a to na hlavním náměstí (Hauptplatz) a ve Volksgarten. Během nákupů určitě zajděte do cukrárny Jindrak, kde můžete ochutnat linecký dort, jehož dochovaný recept je prý nejstarší na světě. A na vrchol Pöstlingberg s poutní bazilikou na severní straně řeky se vyvezte nejstrmější adhezní drahou v Evropě. Souprava jede každou půl hodinu z Hauptplatz.

www.linztourismus.at

Nový hotel Explorer

Hinterstoder

Zdroj: Explorer Hotels

Ubytovací kapacity v tomto blízkém horském resortu se od 8. prosince 2017 u nové stanice lanovky rozšíří o nový hotel z řetězce nízkonákladových designových hotelů Explorer Hotels.  Do 22. prosince se poskytuje sleva na ubytování ve výši 10 eur. Hotel má sto pokojů a jedná se o energeticky pasivní stavbu. V rámci řetězce je to sedmý hotel, značku Explorer v roce 2010 založila Katja Leveringhaus a Jürnjakob Resigl, hoteliér z Oberstdorfu. Charakteristickým znakem hotelů Explorer je velká pracovní lavice ve vstupní hale. Na ní se připravují lyže a kola a slouží také jako místo srazu a setkávání. Hotel je vybaven saunou, párou i fitness sálem.

www.explorer-hotels.com

Nejdelší sjezdařský závod na světě

Nassfeld

Zdroj: www.schlagdasass.at

Jednotlivci i týmy se 26. A 27. ledna 2018 mohou zúčastnit nejdelšího lyžařského závodu světa, nazvaného „Schlag das Ass“. Trasa měří celkem 25,6 km a má převýšení 6400 metrů. Celkem je místo pro 800 závodníků, startovat je možné od 16 let věku. Trasa vede po devíti hlavních sjezdovkách resortu.

www.schlagdasass.at

 

Více novinek a tipů z Rakouska najdete v novinách TTG č.11/17, které vychází 3. října.

 

Autor Petr Bílek (Články)


Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..