Nezařazené

Rakouské novinky

Co nového se kde dá v Rakousku objevovat, jsme se přímo od rakouských zástupců dozvěděli na workshopu Österreich Werbung, který minulý týden proběhl v nejvyšším patře City Tower v Praze.

stubai-lanovka
Nové lanovka 3S Eisgratbahn z údolí až na Stubaiský ledovec. Zdroj: www.stubaier-gletscher.com

Stubai: nový expres a gala show

Z údolí nahoru na Studbaiský ledovec nyní vyjedete za pouhých 11 minut díky nové lanovce 3S Eisgratbahn. Kapacita kabiny lanovky s panoramatickým výhledem činí 32 osob. Lanovka poprvé vyjíždí už 20. října! Ale nejde jen o techniku: dne 17. února 2017 na Stubai zažijete špičkové multimediální taneční představení Gaia Stubai.

motorradhotel_aqi_schladming_01
Červená barva se na tomto hotelu letos změní na modrou a hotel se bude jmenovat TUI Blue Pulse. Zdroj: www.aqi-hotel.com

Schladming: skiopening, nová lanovka a modrý hotel

Lyžovat se letos ve Schladmingu začne v pátek 2. prosince za doprovodu dvou populárních německých kapel Deichking a Alligatoah. Stage bude umístěna ve VM-Parku Planai. Těšit se mohou lyžníci na novou osmisedačku na Planai, stejně jako rozšíření sjezdovek kolem ní. Moderní tříhvězdičkový hotel (s téměř čtyřhvězdičkovými službami) Aqi ve Schladmingu, který využíval červenou vizuální identitu, se v rámci zařazení do řetězce TUI Blue přejmenoval na TUI Blue Pulse a zmodral.

barocksaal-ballraum-720x410
Barokní sál v Grand Hotel Europa. Zdroj: www.grandhoteleuropa.at

Innsbruck: nový majitel Grand Hotelu Europa a vánoční trhy

Italská hotelové společnost JHS převzala Grand Hotel Europa, jediný pětihvězdičkový hotel v Innsbrucku. JHS vlastní přes desítku krásných čtyř- a pětihvězdičkových hotelů zejména v Itálii. Za poměrně strohou fasádou Grand Hotelu Europa se skrývají mimo jiné úchvatný barokní sál, moderní pokoje, tyrolské pokoje celé ve dřevě další lákadla špičkového pohostinství. Hotel umístěný v centru města vyrábí i vlastní pralinky. Počátkem zimy láká Innsbruck na rozsáhlé vánoční trhy, které se konají od 15. listopadu do 6. ledna.

wahaha
Dětský ráj Wahaha Paradise. Zdroj: www.wahaha-paradise.com

Wahaha Paradise

Zejména na příští léto láká rodiny s dětmi štýrský resort Sport & Family Resort Wahaha Paradise ve Feistritz im Rosental Korutanech, kde je vše uzpůsobeno malým návštěvníkům: wellness oáza, přírodní koupací rybník, lezecká stěna, vnitřní prostory na hraní i řada výletů do okolí, například po cyklostezce kolem řeky Drávy. „Od května do července 2016 strávilo dovolenou v Rakousku 321 000 hostů z České republiky, tj. o 12,8 % než ve stejném období v loňském roce. Celkově to bylo 920 000 přenocování,“ uvádí Franca Maria Kobenter, ředitelka Österreich Werbung Praha.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button