Města & regiony ČRZprávy

První muzeum kostek LEGO na Moravě a ve Slezsku otevřeli v Jeseníku

Slezský Jeseník má díky místním lázním nové lákadlo pro turisty. Priessnitzovy léčebné lázně ve svém areálu otevřely muzeum kostek LEGO. Zároveň se mohou chlubit unikátním LEGO modelem jejich výstavního Sanatoria Priessnitz.

Foto: archiv  Léčebných lázní Jeseník
Foto: archiv Léčebných lázní Jeseník

Legendární dánská stavebnice baví malé i velké po celém světě více jak šedesát let. Vždyť už její název v sobě skrývá pobídnutí ‚Leg godt!‘, tedy ‚Hraj si dobře!‘ Od 16. října máte možnost si ráj barevných kostek, které fantazii meze nekladou, užít v Muzeu kostek v budově lázeňské Kavárny Sofie.

„V muzeu můžete obdivovat na tisíc modelů aut, robotů, pohádkových postav a budov. Nedílnou součástí muzea je také herna, kde si děti mohou postavit cokoli podle své fantazie,“ představuje další z lázeňských projektů zaměřených na děti Tomáš Rak, obchodní ředitel lázní. Ve speciálním LEGO obchůdku, který je rovněž součástí muzea, si můžete udělat radost některou ze sérií LEGO, ale můžete využít i speciálního prodeje stavebnice na váhu.

S novým muzeem souvisí také unikátní stavebnicový model Sanatoria Priessnitz. „Model pro nás postavil LEGO fanoušek pan Eduard Hybler. Nad modelem v měřítku 1:43 strávil 120 hodin a využil na něj neuvěřitelných více jak 63 tisíc stavebnicových kostek,“ nadšeně popisuje Rak. Opravdu jedinečný model Sanatoria, před který autor instaloval také část parčíku, lázeňské návštěvníky i Vláček Lázeňáček, je umístěn ve Vídeňské kavárně u Ripperovy promenády. „Naopak muzeum je součástí tzv. Sofiina dětského světa. Takto jsme nově pojmenovali známou kinokavárnu Sofie, jejíž prostory jsme podřídili především potřebám dětí a jejich rodičů,“ uzavírá Rak. Kromě muzea totiž v budově můžete se svými ratolestmi navštívit novou dětskou hernu s bludištěm, skluzavkami, bazény s balónky, odpočinkovou zónou a dětským kinem. Herna je propojena se stávající kavárnou.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button