První banka turistiky?

Francouzská banka Crédit agricole Mutuel Pyrénées Gascogne je v městě Pau v podhůří Pyrenejí vybavena bankovní strukturou, která je celá věnována turistickému sektoru. Je první toho druhu ve Francii. 

Ilustrační foto Foto: Flickr.com/Tilemahos Efthimiadis

Ilustrační foto Foto: Flickr.com/Tilemahos Efthimiadis

O této bance turistiky hovořila na stránkách Echo touristique její ředitelka Marie Dominique Desaegher: „Projekt vznikl před dvěma lety. Během té doby jsme se setkávali s aktéry turistiky v našem regionu. Všichni se shodovali v tom, že většina bank jim odmítá poskytovat finance, protože považují turistiku za riskantní aktivitu. A žádná banka jim nebyla schopna připravit specifické nabídky. Naše turistická pobočka se přitom nezaměřuje pouze na hotely a restaurace. Chceme být bankéři cestovního ruchu v tom nejširším slova smyslu. Počítáme i s požadavky muzeí, majitelů vleků v zimních střediscích, organizátorů nejrůznějších akcí, asociacemi na podporu kulturního dědictví ap. Naše první bankovní produkty v oblasti cestovního ruchu budou připraveny koncem roku. Budou to finanční produkty s krátkou i delší splatnosti. Pomohou i těm, jejichž aktivity jsou sezonní, ať již jde o horské či přímořské pobyty. Naším cílem však není jen oblast financování. Chceme sdružit profesionály z oboru, kteří by pracovali s bankou na projektech ve prospěch daného teritoria.“

red

Enter the text or HTML code here

Jeden komentář

  1. Andrea, Teplice says:

    Projekt první banky turistiky ve Francii mě zaujal. Ale nejenom mě, ale i mé kolegy z oboru bankovnictví. O projekt se budeme více zajímat a třeba bude druhá banka turistika u nás.

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..