Projekt „Pohádkové Krkonoše a Podkrkonoší“ se zaměří na rodiny s dětmi a mládež

Krkonoše – svazek měst a obcí získal pro oblast cestovního ruchu prostřednictvím Úřadu regionální rady NUTS II Severovýchod finanční podporu ve výši 3 094 928,48 Kč na realizaci projektu „Pohádkové Krkonoše a Podkrkonoší“.

Zdroj: CzechTourism

Zdroj: CzechTourism

Projekt byl zahájen, bude aplikován do podmínek nejvyšších českých hor a jejich podhůří. Ukončen bude v září roku 2015. Partnery jsou Sdružení Podzvičinsko, Revitalizace Kuks, o. p. s., a ZOO Dvůr Králové, a. s.

Předmětem plnění jsou aktivity zaměřené především na rodiny s dětmi a mládež, které zapojí zájemce do mnoha činností. Ústřední linií je kampaň s tématem „Krakonošovy Krkonoše a Podkrkonoší“, která volně navazuje na Krkonošské pohádky, zejména prostřednictvím populárně naučné razítkovací hry „Pohádkové Krkonoše“ a „Pohádkové Podkrkonoší“ a další aktivity. Kromě mediálních a propagačních akcí bude vytvořena i internetová prezentace, zahájeny soutěže pro fanoušky profilů. Do projektu je zahrnuta příprava strategických dokumentů: „Program rozvoje cestovního ruchu Krkonoš“, „Akční plán Krkonoš“, „Akční plán Podkrkonoší“.

Ředitelka Svazku Krkonoše Kamila Hlinková k tomu doplnila: „Projekt „Pohádkové Krkonoše a Podkrkonoší“ průřezově zahrnuje region od Kořenova po Žacléř, dále celé Podkrkonoší. Doplní a rozšíří nabídku, která je v území potřebná. Aktivity zacílené na početné skupiny návštěvníků, ale i místních obyvatel, na rodiny s dětmi, obsahující současné moderní trendy, jež využívá mládež, jsme pečlivě vybírali. Cílem je kompaktní smysluplná prezentace celého území, zlepšení turistické nabídky a tím i podpora turismu. Projekt vyžaduje spolupráci početné skupiny subjektů. Věříme, že přinese dobrou zpětnou vazbu a efekt spočívající ve zvýšeném zájmu o Krkonoše.“

maj

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..