Zprávy

Projekt Le voyage à Nantes pokračuje

Organizace Le Voyage a Nantes jako veřejnoprávní instituce vznikla z politické vůle města v roce 2011 s cílem uplatnit kulturní dědictví novým způsobem a vtisknout městu novou ikonografii vzdálenou banální reklamě.

10-01111

Každé léto vzniká nevšední obměněná procházka městem Le voyage à Nantes v délce cca 12 km s 42 zastávkami. Je obohacena nejrůznějšími setkáními, akcemi, příležitostnými výstavami i pod širým nebem. Takovou galerií se stávají i břehy řeky Loiry při svém ústí do Atlantiku. Díla významných současných zahraničních výtvarníků, mnohdy velmi překvapivě zasazena do městského prostoru, se stávají součástí běžného každodenního života a svým způsobem ho i mění, stejně jako představy lidí. Návštěvníky vede zelená linka na chodníku po celé trase. Trochu symbolicky se Nantes se 7 hektary zeleně v městě stalo v roce 2013 Evropskou zelenou metropolí.

[box]

Návštěvnost Nantes za dva poslední roky stoupla o 33,7 % (650 000 externích návštěvníků v roce 2013), přenocování za tři letní sezony o 31,8 %, celoročně o 24,7 %.[/box]

 

Nabídka pro skupiny

Letos v říjnu vydal Nantes tourisme nový katalog s nabídkami pro skupiny. Programy jsou většinou dvouhodinové a zahrnují jak historickou část města, jako například středověkou čtvrť Bouffay, hrad bretonských vévodů, katedrálu s jedním z nejkrásnějších renesančních náhrobků, tak třeba návštěvu bývalé továrny na sušenky Lu či legendární pasáž Pommeray. Povinnou zastávkou je ostrov na Loi­ře s areálem Machines de l´Ille, mechanickými stroji a Karuselem mořských světů (nositel ceny Thea Awards za nejoriginálnější atrakci), osvěží vás zde i Kantina cestovatelů s ochutnávkou farmářských výrobků. Můžete se také nechat pozvat na večeři na místo neznámé do poslední chvíle. A co třeba přenocovat v pokojíku postaveném nad komínem či v bývalém Justičním paláci?

Zahrnuty jsou i celodenní výlety, jako jsou yyjížďky Navibusem po Loiře do rybářských vesniček, návštěva Saint-Nazaire, loděnic, kde se rodí největší lodě světa, či poloostrova Guérande se salinami a možností projet se plachetnicí po jednom z nejhezčích mořských zálivů Pornichet-La Baule. To je jen pár z řady věcí, které vás v Nantes a jeho okolí čekají. Je však třeba mít na paměti i to, co připomíná ředitel Le voyage à Nantes pan Jean Blaise: „Navštívit město, to neznamená jen kráčet po něm s mapou, ale je třeba pozorovat dění na ulicích a naslouchat veškerému ruchu.“ Nantes to dokonale umožňuje.

Přímé spojení mezi Prahou a Nantes nabízí letecká společnost Volotea.

Marta Jedličková

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button