Zprávy

Prohlášení AČCKA k situaci v Tunisku

ooo

Teroristický akt v Tunisu zcela odsuzujeme. Týkal se hlavního města Tuniské republiky Tunisu. Jak sdělila tuniská vláda, útok nebyl zaměřen na turisty, ale na samotnou vládu.

Hlavní město navštěvuje během své dovolené minimum českých turistů, a to pouze formou fakultativního výletu. Rovněž letecká přeprava turistů není organizována do hlavního města. V případě, že čeští turisté nebudou chtít v letní sezoně navštívit Tunis formou fakultativního výletu, jsou cestovní kanceláře připraveny výlety nenabízet. V každém případě by se turisté měli vyvarovat veřejných shromáždění. S ohledem na bezpečnostní situaci české cestovní kanceláře situaci monitorují i ve spolupráci s tuniskými zahraničními partnery. V celém Tunisku byla situace za poslední dva roky klidná, v letoviscích nyní panuje klid. Nicméně české cestovní kanceláře jsou připraveny respektovat doporučení MZV ČR k cestám do zahraničí.

V roce 2013 vycestovalo na dovolenou do Tuniska 115 000 českých turistů, přičemž v posledních dvou letech zaznamenávají cestovní kanceláře rostoucí zájem o letoviska v Tunisku o 10–15 %. I v letošní sezoně byl dosud zájem o dovolenou v Tunisku oproti loňsku vyšší. Tunisko stále patří mezi jednu z nejlevnějších leteckých destinací pro letní dovolenou.

Kateřina Petříčková
tajemnice Asociace českých cestovních kanceláří a agentur

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button