ArgentinaTOPZahraničí

Přírodní památky Světového dědictví UNESCO v Argentině

V současné době je v Argentině 11 památek zapsaných na seznamu Světového dědictví UNESCO, z nichž 5 je přírodního charakteru.

Národní park Los Glaciares, Region Patagonie (1981)
Význam památky spočívá ve skutečnosti, že se jedná o největší reliktní oblast glaciologických procesů čtvrtohorního období v Jižní Americe. Jedná se o místo impozantní krásy a ledovec Perito Moreno je jednou z hlavních turistických atrakcí v Argentině. Navíc představuje neocenitelnou zásobu sladké vody.

Národní park Iguazú, Region Litoral (1984)
Výjimečná krása vodopádů Iguazú, považovaných za jeden ze sedmi divů planety, právem přitahuje pozornost turistů ze všech kontinentů. Soustava 275 vodopádů uprostřed deštného pralesa Selva Paranaense vznikla v důsledku sopečné erupce. Nejpůsobivější částí parku je tzv. Ďáblovo hrdlo, pás vodopádů 82 metry vysoký, 150 metrů široký a 700 metrů dlouhý.

Poloostrov Valdés, Region Patagonia (1999)

Velryba, poloostrov Valdés, Region Patagonia, foto: INPROTUR

Je místem světového významu pro zachování mořských savců. Pobřeží tohoto poloostrova obývají velryby, rypouši sloní, lachtani hřivnatí a kosatky. Na tomto místě je možné pozorovat velryby, které se v těchto zeměpisných šířkách na jaře množí.

Přírodní parky Ischigualasto a Talampaya, Region Cuyo a Norte (2000)


Mnich, Přírodní parky Talampaya, Region Norte, foto: INPROTUR

Tyto dva sousedící přírodní parky se vyznačují zcela výjimečnými a komplexními nálezy flóry a fauny z geologického období staršího více než 200 milionů let. Lze v nich pozorovat zvláštní skalní útvary, jako jsou El Monje (Mnich) nebo Catedral Gótica (Gotická katedrála) a historické petroglyfy.

Národní park Los Alerces, Region Patagonia (2017)
Pozoruhodné geomorfologické rysy krajiny v podobě jezer, vysokých údolí a skalnatých vrcholků jsou dílem řady po sobě následujících zalednění. Nejtypičtějším prvkem parku je modřínový les. Modřín, typický jehličnan Jižní Ameriky, je druhým nejdéle žijícím druhem stromu na světě s průměrnou délkou života 3600 let.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button