Data & studieZprávy

Příjmy Egypta z turistiky za první pololetí stouply o 77 procent

Příjmy Egypta z turistiky v prvním pololetí letošního roku stouply ve srovnání se stejným obdobím loni o 77 procent na 4,8 miliardy USD (105,6 miliardy Kč). Počet turistů se pak zvýšil o 41 procent na zhruba pět milionů.

Egyptský cestovní ruch tak pokračuje v oživení po povstání v roce 2011. Pomohlo mu i oslabení domácí měny od konce roku 2016, které výrazně zlevnilo zemi pro zahraniční turisty. Cestovní ruch má pro egyptskou ekonomiku zásadní význam, je mimo jiné jedním z hlavních zdrojů deviz a pracovních míst. Na celkovém hrubém domácím produktu (HDP) země se podílí více než 11 procenty a na devizových příjmech zhruba pětinou.

„Ukazatele naznačují, že sektor vydělá do konce letošního roku zhruba devět miliard USD,“ uvedl zdroj. Dodal, že ke konci roku se očekává nárůst turistů ze západní Evropy, Itálie, Německa a Ukrajiny. Loni příjmy z turistiky činily 7,6 miliardy USD.

Egypt je oblíbenou destinací i českých turistů. Loni podle údajů Českého statistického úřadu navštívilo zemi zhruba 245 000 českých turistů. Letos je podle odhadů cestovních kanceláří počet objednávek zájezdů do Egypta vyšší o zhruba 30 procent.

Newsroom TTG, ČTK

Související články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button