Příjmy Egypta z turistiky rekordně vzrostly

Počet turistů v Egyptě se vrací po letech nepokojů na úroveň roku 2010 a příjmy z turistiky v loňském fiskálním roce vystoupily na rekordních více než 12,5 miliardy USD.

Foto: Shutterstock

Vláda se snaží turistiku podpořit, protože je důležitým zdrojem deviz. Cestovní ruch se na hrubém domácím produktu Egypta podílí asi 15 procenty, otřáslo jím však povstání v roce 2011 a řada útoků v dalších letech zaměřených na turisty včetně sestřelení ruského letadla na Sinaji zhruba před čtyřmi lety.

Protože se bezpečnost v Egyptě zlepšila, turisté se začali vracet. Velká Británie pak také zrušila doporučení pro komerční aerolinky, aby nelétaly na Sinaj. Vláda podle egyptské ministryně cestovního ruchu Ranji Mašátové přijala nové, přísnější standardy pro ubytování a zvýšila propagaci země. Egypt se podle ní snaží rozvinout nové možnosti mimo kulturní památky, slunce a moře.

„Dnešní turisté hledají zážitky, rozmanitost nabídky a snaží se být součástí místní komunity,“ uvedla ministryně a upozornila na turistickou trasu poblíž letoviska Hurghada, která je dlouhá 170 kilometrů. Velkým lákadlem by podle ní mělo být velké egyptské muzeum, která má být příští rok otevřeno blízko pyramid v Gíze.

Newsroom TTG/ČTK

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..