Zprávy

Prezentace italského Marche: Přímé lety i příspěvky na autokarovou dopravu

Na setkání italské provincie Marche s touroperátory v Praze prozradil Amerigo Varotti, viceprezident Obchodní komory Pesaro a Urbino, že je v jednání přímé letecké spojení s Prahou během hlavní sezony. Provincie poskytuje cestovním kancelářím příspěvek na autokarovou dopravu. Vloni do provincie přijelo na 33 000 Čechů s 91 000 přenocováními, což oproti předešlému období představuje nárůst o 8,9 %. I když jsou Češi v počtu turistů na 10. místě a na 6. místě v přenocování jako se stálými hosty zde počítají a mají zájem na jejich navýšení.

Foto: Amara Zemplinerová
Amerigo Varotti, vicepresident Obchodní komory Pesaro a Urbino Foto: Amara Zemplinerová

Italská severní provincie regionu Marche při Jaderském moři není pro nás neznámou. Přesto vás při každém setkání ohromí znovu svojí krásou, bohatstvím památek i přírody a nabídkou nevšedních gastronomických chutí.

Proč jezdit daleko?

Amerigo Varotti o své oblasti mluvil s oprávněnou hrdostí. “Provincie Pesaro a Urbino má moře i vysoké hory, ale mezi tím je kultivovaná pahorkovitá krajina s vrcholky, odkud jsou vidět všechna ta pěkná místa, městečka, plná umění a historie, hrady, pevnosti, vesničky i hospodářské usedlosti dávného data. Jsou zde dva národní a dva regionální přírodní parky Provincie je velmi pozorná k životnímu prostředí,“ popisoval region Amerigo Varotti.

„Vyplácí se to, ostatně z celé Evropy je zde největší počet lidí dožívajících se sta let. Jsou zde příležitosti ke sportování všeho druhu, cyklostezky podél moře, hipostezky, pěstuje se pěší turistika. Po Ligurií má 180 km pobřeží největší počet modrých vlajek EU, celkem 17, vypovídající o čistém moři. Je to kraj, který dal světu významné osobnosti. V Urbinu, jehož historické jádro je památkou Unesco, se narodil Raffaelo, v Pesaru, rodišti Rossiniho se koná v srpnu operní festival, který dosáhl světového renomé.

Je zde řada památek z doby Římanů, hradby ve Fanno jsou největší hned po římských hradbách. Nezapomeňme ani na náboženskou turistiku, především na slavnou Loretu. Gastronomie se může pochlubit například lanýži všeho druhu po celý rok, speciální šunkou a víny. Ostatně, poznal jsem i v pražských obchodech, dodává pan Varotti, jak jsou vyhledávána. V provincii Pesaro a Urbino jsou výborné příležitosti k nakupování kvalitního zboží, kožená galanterie je vyhlášena,“ dodal Amerigo Varotti.

O zájmu o české turisty hovořila i přítomnost 2 touroperátorů a také zástupců 2 hotelů.

Foto: Marta Jedličková
Foto: Marta Jedličková

Čtyřhvězdičkový hotel Sans -Souci v Gabbice Mare má velkou přednost ve své krásné poloze u moře. 55% hostů tvoří Italové, 45% přijíždí z celé Evropy. Hotel má 80 pokojů a je vzdálen necelý kilometr od známého střediska Cattolica, Otevřen je od března do listopadu, koupat se můžete v moři již v květnu nebo ve venkovním či vnitřním bazénu. Působil opravdu dojmem bezstarostnosti stejně jako jeho zástupkyně.

Rovněž čtyřhvězdičkový Hotel Nord Est nabízející í pobyty all inclusive, je umístěn přímo na pláži. Je vyhledáván rodinami s dětmi. Má 40 pokojů. Jak uvedl dott. Franceso Rizieor Cola při snídaní na terase se cítíte jako na pláži. 90% hostů tvoří Italové. Interiéry vybavené s tradiční italskou elegancí, vnitrní bazén s vířivkou s výhledem na moře, v kombinaci s okolní přírodou jistě dělají divy. Do Prahy pan Rizieor Cola, kterou poznal před 41 lety a kterou v dnešním lesku téměř nepoznal, přijel, aby získal pro hotel nový trh, ve který věří. Hotel je otevřen od května od září, v blízkosti hotelu je přírodní park s nádhernými možnosti cykloturistiky, kola v hotelu půjčují.

Foto: Marta Jedličková
Foto: Marta Jedličková

S provincií Pesaro a Urbino se setkáme ještě letos v květnu při pražském představení její gastronomie.

Marta Jedličková

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button