Přeshraniční Zemskou výstavu vidělo již 150 tisíc návštěvníků

Již 150 tisíc návštěvníků zavítalo od 26. dubna do  srpna na historicky první přeshraniční Zemskou výstavu, kterou letos společně pořádají jižní Čechy a Horní Rakousy. Ta se pod heslem Dávné stopy – Nové cesty koná v Českém Krumlově a Vyšším Brodě na jihočeské a ve Freistadtu a Bad Leonfeldenu na hornorakouské straně.

Foto: CzechTourism
Foto: CzechTourism

 

Stopadesátýmtisícím návštěvníkem se stala Jitka Nedorostová z Hodic u Telče. Při slavnostním aktu v sobotu v klášteře ve vyšším Brodě převzala mj. od jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly, zástupce druhé komory Bundesparlamentu a starosty Freistadtu Christiana Jachse a ředitele RERA, a.s dárky a poukazy na rekreační pobyty v jižních Čechách.

Rakouský velvyslanec v České republice Ferdinand Trauttmansdorff uvedl k této akci  „Výstava má velký přínos pro vzájemné vztahy našich sousedních regionů.“ Jihočeský hejtman Jiří Zimola ocenil, že „výstava napomáhá k pochopení společného kulturního prostoru na obou stranách hranice,“ .

Mezi největší lákadla pro turisty ve vyšším Brodě patří Závišův kříž, jeden z nejcennějších relikviářů světa a památka srovnatelná s českými korunovačními klenoty. V Českém Krumlově se zase po sto letech vrátila do života obnovená synagoga, kde se mimo jiné koná výstava 4 fotografové, 2 země, 1 region. Rakouský Freistadt zve návštěvníky do místního pivovaru na výstavu exponátů zobrazujících měšťanský život a rozvoj obchodu. A v Bad Leonfeldenu jsou zase stěžejními tématy výstavy dějiny lékařství, péče o tělo a sociální oblast.Na výstavu můžete zavítat až do 3. listopadu 2013.

maj

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button