Zprávy

Prérijní kanadské provincie úspěšně lákají turisty

Kanadské provincie Manitoba a Saskatchewan pomocí nových produktů a kampaní úspěšně posilují příjezdový cestovní ruch. Navíc dokáží těžit i z převisu poptávky po sousedních regionech.

Pro skupinové zájezdy mají některé kanadské destinace v hlavní sezoně 2017 již vyprodáno: pravě takový stav hlásí například Jasper ve Skalistých horách. „A z toho těžíme my,“ tvrdí Dené Sinclair, mezinárodní marketingový manažer agentury Travel Manitoba, která láká turisty mimo jiné na přírodní zážitky v prérijních provinciích. Návštěvu Winnipegu, největšího města mezi Torontem a Calgary lze například ideálně spojit s návštěvou provinčního parku Whiteshell nebo národního parku Riding Mountain.

lazy-bear-lodge_1500
Churchill v provincii Manitoba: účastníci výletů pořádaných Lazy Bear Lodge se dostanou ke zvířatům opravdu blízko. Zdroj: Destination Canada

Lesnatý národní park Riding Mountain je vhodný pro rybaření, jízdu na koni, pěší turistiku, cykloturistiku i pozorování zvířat (žijí zde bizoni, losi, medvědi, jeleni wapiti a vlci). V parku se testují nové podoby kempinkového ubytování: rustikální mikro-kostky (dřevěné kostky s panoramatickými okny) a dvojité stany (stan ve stanu). Nejde sice o luxusní kempování, tzv. „glamping“, ovšem odpovídá trendu zprostředkovat zážitky v přírodě neotřelými způsoby.

Velmi úspěšná byla kampaň s Destination Canada. Oblast kolem města Churchill zcela na severu není nyní známá pouze podzimním pozorováním ledních medvědů, ale také setkávám s belugami a ledními medvědy v létě. Provincie Manitoba se nyní chystá společně s provinciemi Saskatchewan a Alberta vypracovat a propagovat turistické trasy. K dalším lákadlům patří rybářské sruby, Heritage Park v Saskatoonu, či přenocování v týpí.

V příštím roce bude v Saskatoonu otevřeno nové muzeum moderního umění Remai Modern. Zřízení muzea přišlo na 80 milionů kanadských dolarů a mimo jiné tu bude k vidění spousta obrazů Pabla Picassa.

Petr Bílek

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button