Premiéra Laterny magiky: inscenace Human Locomotion

Na Nové scéně probíhají intenzivní přípravy projektu Human Locomotion, který vzniká pod značkou Laterna magika LAB. Vizuálně pohybová inscenace se zabývá světově známou a pro vývoj fotografie a filmu zásadní postavou Eadwearda Muybridge, od jehož smrti uplyne v roce 2014 právě 110 let. Nová multimediální inscenace se inspiruje Muybridgeovými vynálezy v oblasti fotografie i jeho životem.

E.Muybridge - Horse in motion Foto: Laterna Magica

E.Muybridge – Horse in motion Foto: Laterna Magika

Režie nové inscenace se ujali Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský (SKUTR). Mladí, ale zkušení režiséři mají za sebou řadu autorských projektů na pomezí divadelních žánrů (z posledních prosincová premiéra inscenace Labutí jezero pro Klicperovo divadlo v Hradci Králové), stejně jako velké celovečerní inscenace, např. v Národním divadle opera Don Giovanni a balet Čarodějův učeň. Hudbu k inscenaci napsal Petr Kaláb, choreografii vytvořil Jan Kodet, scénografii Jakub Kopecký.

Laterna magika má s prací Eadwarda Muybridge mnoho společného – pohyb, fotografii, film. Vizuálně pohybová inscenace Human Locomotion za pomoci principů Laterny magiky nechává diváky nahlédnout Muybridgeův životní příběh. Do inscenace režisérský tandem SKUTR zapojil tři činoherce, kteří ztvární postavy Eadwearda Muybridge, jeho ženy Flory a jejího milence majora Larkynse: Marka Daniela, Zuzanu Stavnou a Jakuba Gottwalda. V tanečních pasážích se představí tanečníci souboru Laterny magiky i některé nové tváře, které do projektu vybral choreograf Jan Kodet. Inscenace sice bude obsahovat i mluvené slovo, ale koncipována je tak, aby byla zcela srozumitelná i pro diváky ze zahraničí.

Premiéra se uskuteční 6. února na Nové scéně Národního divadla od 20.00 hodin.

Reprízy: 7., 8. 2., 18. a 19. 3. vždy od 20.00 hodin.

red

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..