Zprávy

Překladač Google s užitečnou funkcí pro cestovatele

Nedávná aktualizace aplikace Překladač Google přináší velmi praktickou funkci, kterou ocení nejen všichni cestovatelé. Jedná se o vizuální překlad pomocí fotoaparátu („Word Lens“). Nově je podporována čeština. Navíc si můžete stáhnout pro offline použití až 27 světových jazyků a v zahraničí tak ušetřit nemalé peníze. Aplikace je k dispozici zdarma.

Od88a2SsTMbkZZnlwZcU18vhdu8G0xV0PQH-zhAmERxy2WUsiZFPbwkevYya9xMlxt5JcQ=w1888-h814

Jak nová funkce funguje? Do telefonu nainstalujete aplikaci Překladač Google (v telefonech s Androidem je už předinstalovaná) a spustíte ji. Následně zvolíte vizuální překlad (ikonka s fotoaparátem vlevo), namíříte fotoaparát na překládaný text a ten se vám ihned ukáže přeložený na displeji telefonu.

Nová funkce vám pomůže i s orientací na letišti nebo s cizojazyčným menu v restauraci. Zatím je podporováno 27 světových jazyků. Z angličtiny lze překládat text například do španělštiny, italštiny, portugalštiny, němčiny a samozřejmě i češtiny. Stejně tak můžete text přeložit i opačně.

Pokud budete chtít tuto funkci používat bez přístupu k internetu, což je výhodné zvlášť při cestách do ciziny, stačí si stáhnout slovník daného jazyka. Velikost balíčků češtiny a angličtiny se pohybuje okolo 400 MB. Tato funkce je dostupná pouze pro systém Android.

[box]

Top 5 nejčastěji překládaných výrazů z češtiny:

  1. ahoj
  2. dobrý den
  3. děkuji
  4. ano
  5. ne

Top 5 nejčastěji překládaných výrazů do češtiny:

  1. hello
  2. thankyou
  3. hola
  4. how are you
  5. I love you

[/box]

Jak to celé funguje, ukazuje následující animace:

lBYxTvgK1rHjjK052Jwlc-0udH1CgTPFnV3l6qr0JN6nqEXfnpyKfjbnABqaSHMT29p9Ow=w1888-h814

Jiří Andres

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button