Předprodej zájezdů na léto 2019 začal letos rekordně brzy

 First minute pobyty na příští sezonu začaly cestovní kanceláře nabízet již v polovině srpna, vyplývá z aktuálních údajů portálu dovolena.cz. Klienty se prodejci zájezdů snaží nalákat na až 30% slevy a nízké zálohy. Hlavní vlna first minute prodejů na další sezonu startuje však každoročně až v průběhu října a končí v březnu. Hotely u Středozemního moře na příští rok opět zdražují, vyplývá z vyjádření CK.

„Cestovní kancelář, která nabídne klientovi pobyt jako první, má výhodu, že nabízí nejvíc poptávané či nejlépe hodnocené hotely, navíc za výhodných podmínek. A právě proto koupi dovolené v režimu first minute volí stále více lidí,“ uvedla ředitelka portálu dovolena.cz Eva Sedlmajerová. Podle ní začátek září přinesl 30% nárůst prodejů oproti stejnému období loni.

Předprodej zájezdů na příští léto již zahájil Čedok. Rozšířil nabídku na Kanárských ostrovech, Madeiře a Mallorce. „V Itálii zcela nově zařazujeme zájezdy na jihozápad Sicílie s odletem do Palerma, v Řecku podstatně rozšiřujeme nabídku na všech ostrovech, které máme v prodeji,“ uvedl ředitel Čedoku Jan Koláčný. V Turecku CK nově zařadila zájezdy na tureckou Egejskou riviéru a v Egyptě oblasti Taby v Akabském zálivu.

Také u CK Fischer již předprodej dovolených na příští léto běží řadu týdnů. „Každý den zařazujeme na našem webu do nabídku další hotely a ty nejžádanější se již plní klienty. Novinky se týkají třeba mimořádně populárního Turecka, kde nově vedle Turecké riviéry nabídneme i letoviska na Egejské riviéře v okolí měst Marmaris a Kusadasi,“ řekl mluvčí CK Jan Bezděk.

„Po letošní mimořádně úspěšné sezóně je tu od hoteliérů pochopitelně tlak na zvyšování cen, stejně tak roste cena ropy a tím i letecké přepravy. Přesto bude záležet hlavně na konkrétní destinaci, hotelu, stejně jako zájmu klientů. Nelze tedy říci, že by ceny zájezdů stoupaly plošně,“ dodal Bezděk.

CK Blue Style, zahájí předprodej v dalších dnech. Nově přidala do nabídky bulharské letovisko Varna. „Ceny budou víceméně podobné jako pro letošní rok,“ dodal Václav Nekvapil z Blue Style.

Nejvíce pobytů za first minute akční ceny lidé nakoupí v prosinci, lednu a únoru. Pro letní sezonu 2018 to bylo zhruba 30 procent všech prodaných zájezdů. „Rok od roku je vidět, že tento trend roste. Letos předpokládáme, že o nákup dovolené v předstihu bude opět vyšší zájem než před rokem,“ doplnila šéfka portálu dovolena.cz.

Čedok také registruje zvýšený zájem o poznávací zájezdy, a to v Evropě především do Francie. Mimo Evropu roste především zájem o poznávání Číny a Latinské Ameriky.

Newsroom TTG, ČTK

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..