Předjaří na Pražském hradě

Mottem výstavy v Empírovém skleníku v Královské zahradě je tentokrát Voda a květiny. Návštěvník zde najde slavné hradní kašny a fontány, gotické i renesanční, odlitek kašny se sochou sv. Jiří, gotické dřevěné i renesanční terakotové vodovodní potrubí. Otevřeno je denně od 10-17.30 hodin. Poslední možnost máte tuto neděli 13. března.

Foto: PIS-PCT
Foto: PIS-PCT

Prostoru kraluje monumentální barokní Leopoldova kašna. Zajímavé jsou i plechové chrliče v podobě draka a různá řemeslná náčiní. Jsou zde i pozůstatky hradního vodovodu, jehož tradici založil Karel IV a různé kameninové nádoby. Výstavu doplňují fotografie.

V květinové části vás přechází zrak a omamná vůně umocňuje krásu různých druhů hyacintů a hvězdíků, prostor zdobí i obří květy amaryllisů, dozvíte se původ slova Hyacint i kdo toto jméno nosil, stejně jako v případě Amaryllise.

Letos si již po čtvrté mohou návštěvníci na Pražském hradě vychutnat předjaří na výstavě přinášejí radost i poznání. Připravila ji Správa Pražského hradu pod záštitou manželky prezidenta Ivany Zemanové. Loni ji shlédlo kolem 16 tisíc lidí.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button