MICEPartnerská sekceZprávy

Pražské hotely loni pomohly skupině Orbis k rekordním tržbám

Partnerský článek

Orbis Hotel Group, největší síť hotelů ve východní Evropě, vykázala za loňský rok rekordní tržby ve výši 343,5 milionů eur. Praha spolu s Budapeští a Varšavou patřila mezi nejvýkonnější trhy skupiny. Hotelová skupina Orbis je jediným poskytovatelem licence značek AccorHotels v 16 zemích včetně České republiky.

Foto: AccorHotels

Svět pohostinství se neustále mění a v posledních letech pozorujeme změny v očekávání našich hostů. Hodnocení pobytu je dnes založeno především na osobní zkušenosti. Právě (pozitivní) zkušenost pak vytváří vztahy s jednotlivými značkami a má obrovský vliv na loajalitu hostů. Proto se naše společnost orientuje na budování dlouhodobého vztahu s našimi klienty prostřednictvím osobního přístupu a naplněním našeho mota „Feel Welcome“, říká Gilles Clavie, prezident a CEO skupiny Orbis S.A.

Hotelová skupina Orbis zvýšila tržby o 5,4 %
Rok 2017 byl plný obchodních a finančních úspěchů. Skupina Orbis dosáhla rekordních výsledků jak díky svým novým strategiím, tak také díky příznivému makroekonomickému prostřední ve východní Evropě. Nejvýkonnějšími trhy byly Budapešť, Varšava a Praha s dvojciferným nárůstem RevPAR. Celkově RevPAR v roce 2017 narostl o 6,5 % (43,4 EUR) v porovnání s rokem 2016. Tomuto navýšení také pomohl nárůst průměrných cen o 5 %. V roce 2017 dosáhly tržby skupiny Orbis 343,5 milionů EUR, což představuje 5,4% nárůst ve srovnání s rokem 2016. Díky tomu také společnost dosáhla provozního zisku EBITDA ve výši 110,3 milionů EUR a zaznamenala meziroční nárůst o 20,2 %. Skupina rovněž zvyšovala svou ziskovost, což se odráží v růstu marží v roce 2017 – EBITDA +4pp.

Hotelová skupina Orbis loni otevřela 8 nových hotelů
V roce 2017 dosáhla skupina Orbis výjimečného rozvoje své sítě – otevřela 8 nových hotelů s 650 novými pokoji a vstoupila na dva nové trhy – Srbsko a Bosnu a Hercegovinu. V tomto regionu Orbis pokračuje podepsáním 13 nových dohod (1.600 pokojů). Za dohodami stojí zajímavý plán, který zahrnuje 38 nových projektů s více než 5.000 pokoji. Orbis také dále pokračuje ve svých dceřiných rozvojových projektech – aktuálně to je hotel ibis styles Varšava (178 pokojů), který bude otevřen koncem roku 2018. K podpoře růstu společnosti Orbis v regionu přispělo také přidání nové značky apartmánových hotelů Adagio do portfolia skupiny. Tento krok skupině umožní dosahovat dalších zisků v atraktivních lokalitách. V roce 2017 provedl Orbis také 6 transakcí zpětného odkupu hotelů v Maďarsku a řadu rekonstrukčních projektů v top lokalitách. V průběhu roku 2017 bylo do těchto projektů investováno více než 145 milionů EUR.

I nadále plánuje skupina Orbis pracovat na růstu výkonnosti a ziskovosti. Chce posilovat své vedoucí postavení v regionu nejen díky růstu, ale také prostřednictvím akvizicí hotelů. Vizí je stát se lídrem v každé lokalitě, v níž se skupina nachází.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button