DopravaTrendyZprávy

Pravidelné letecké linky z Brna využívá stále více cestujících

Mezinárodní letiště Brno-Tuřany si v loňském roce, i přes pokles poptávky v cestovním ruchu, udrželo přízeň cestujících. A to především u pravidelných leteckých linek. Celkově prošlo letištěm 417 725 cestujících, zatímco v roce 2015 to bylo 466 046 osob.

Odletová hala Foto: Archiv letiště

V oblasti pravidelné dopravy osob lze loňský rok hodnotit jako úspěšný. Nabídku pravidelných letů posílilo nové spojení s Mnichovem, celkově se v pravidelné dopravě zvýšil počet cestujících o 20 000 lidí oproti předchozímu roku. Na pravidelných linkách bylo odbaveno 216 000 cestujících. Sezonními lety se vloni přepravilo do prázdninových destinací téměř 202 000 cestovatelů. Loňskou sezonu v tomto ohledu poměrně citelně ovlivnila nepříznivá bezpečnostní situace v některých oblíbených turistických destinacích a v porovnání s předchozím létem odletělo na dovolenou o 20 % lidí méně.

Brno je celoročně propojeno pravidelnými leteckými linkami s Londýnem, Eindhovenem a Mnichovem. Letecká linka provozovaná společností BMI Regional, ve spolupráci s Lufthansou, si získala mezi pasažéry oblibu. Za prvních 12 měsíců mezi Brnem a Mnichovem cestovalo téměř 12 000 lidí. Propojení Brna s mnichovskou leteckou křižovatkou se nabízí prostřednictvím šesti letů týdně.Největší zájem, pokud jde o pravidelné linky, je každoročně o lety do Londýna. Zhruba dvouhodinový let mezi Brnem a letištěm Stansted, kam společnost Ryanair v zimní sezoně vypravuje 5 a v létě pak 7 letů z jižní Moravy, v průběhu roku 2016 vyzkoušelo téměř 114 000 pasažérů.

V roce 2016 brněnské letiště zaznamenalo více než 40 000 pohybů všech letadel. Co se týče odbavení nákladu, celkově bylo odbaveno 4150 tun zboží v pravidelné i nepravidelné letecké dopravě.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button