Města & regiony ČRNovinky

Praha uvolnila 13 milionů na vstupné do vybraných muzeí a galerií

V rámci podpory kulturních institucí v době po koronavirové krizi se hlavní město rozhodlo umožnit lidem vstup do vybraných galerií a muzeí s 50% slevou. Při vstupu do devíti různých institucí k tomu postačí ukázat kartu Lítačka.

Obecní dům / foto: CzechTourism

Celková podpora Prahy v podobě dorovnání poloviny vstupného za období červenec a srpen 2020 je více než 13 milionů korun. Instituce v oblasti výstavnictví a muzejnictví čelí z důvodu vládních opatření proti boji s pandemií koronaviru velkým propadům v tržbách. Hlavní město ve spolupráci s Prague City Tourism proto vytvořilo další projekt k podpoře kulturních institucí. Jeho cílem je poskytnutí 50% slevy ze vstupného do vybraných kulturních zařízení a motivovat tak nejen Pražany k návštěvě významných pražských galerií a muzeí. Pro podporu je vyčleněno během prázdnin více než 13 milionů korun.

„Tento podpůrný program je určen držitelům karty Lítačka, a je tedy symbolickým poděkováním nejen Pražanům za jejich pomoc a obětavost v minulých měsících, kdy jsme čelili koronavirové krizi. Lidé budou moci navštívit různé instituce za polovinu vstupného, nechybějí mezi nimi například oblíbená Staroměstská radnice, Galerie hlavního města Prahy nebo Muzeum hlavního města Prahy,“ uvedla radní hl. m. Prahy pro oblast kultury Hana Třeštíková.

Principem projektu je prodej vstupenek s 50% slevou v červenci a srpnu 2020 držitelům dopravní karty Lítačka. Lidé budou takto moci navštívit Národní kulturní památku Vyšehrad, Muzeum hlavního města Prahy, Galerii hlavního města Prahy, Obecní dům, a. s., Výstaviště Praha, a. s., Staroměstskou radnici, Museum Kampa, DOX PRAGUE, a. s., a Galerii Villa Pellé.

„Klíčem k výběru institucí bylo zaměření na příspěvkové organizace Prahy a držitele víceletého grantu v oblasti výtvarného umění, muzejnictví a výstav, jimiž jsou Museum Kampa, DOX PRAGUE a Galerie Villa Pellé,“ doplnila radní Hana Třeštíková.

 

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button