Praha uklidňuje turisty, město funguje dál

Povodňové zpravodajství a dramatické záběry kolující na zpravodajských portálech i sociálních sítích vystrašilo řadu turistů, kteří se Prahu chystají v nejbližší době navštívit. Pražská informační služba (PIS) uklidňuje turisty, že situace v Praze se vrací k normálu a historické jádro města povodeň nezasáhla.

Pražský hrad Zdroj: CzechTourism

Pražský hrad Zdroj: CzechTourism

„Za posledních tři dny jsme zaznamenali obrovský nárůst dotazů, celkový počet určitě výrazně přesáhl tisícovku,“ odhaduje Petr Slepička, ředitel informačních center PIS. Zájemci o informace si je žádají e-mailem, přes Facebook, telefonicky i osobně. Mnohonásobně se zvýšila i návštěvnost webových stránek praguewelcome.com, na nichž PIS o situaci kolem povodní informuje v několika jazycích.

„Od začátku povodňového nebezpečí o situaci na našich stránkách www.PragueWelcome.com několikrát denně aktualizujeme relevantní informace v angličtině, němčině a částečně i francouzštině. Situaci jsme nezlehčovali, ale na druhou stranu je třeba dát návštěvníkům vědět, že není důvod rušit dovolenou v Praze, a uklidnit je. Zahraniční veřejnost to velmi oceňuje,“ uvádí ředitelka Pražské informační služby PhDr. Nora Dolanská.

„Věřím, že se povodně na pražském cestovním ruchu výrazněji nepodepíší – psychologicky je velmi důležité, že nedošlo k zaplavení historického centra, jako tomu bylo v roce 2002, kdy
centrum nebylo chráněno protipovodňovými stěnami. Ostatně naprostá většina památek zůstala i během povodní přístupná – a právě to zdůrazňujeme.“

Pražská informační služba je hlavní organizací odpovídající za cestovní ruch v hlavním městě; provozuje čtyři informační centra a webový portál www.PragueWelcome.com.

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..