Zprávy

Praha přivítala autorku světového bestselleru Ztráty a nálezy. Soutěžte o knihu!

Australská spisovatelka Brooke Davisová zavítala na několikadenní návštěvu do Prahy, která se stala další zastávkou jejího evropského turné, na němž představuje svou prvotinu Ztráty a nálezy.

Foto: Petr Brodecký
Foto: Petr Brodecký

ztraty a nalezy potah.inddV prostorách Paláce knih Luxor proběhl 3. června za účasti autorky křest tohoto příběhu o třech lidech, kteří zjistí, co znamená láska a život. Křest doprovázela autogramiáda knihy, kterou v českém překladu vydalo nakladatelství Mladá fronta.

Autorka knihy Brooke Davisová získala 25. května za tuto prózu ocenění Australan Book Industry v kategorii Nejlepší próza roku a Objev roku.

Čtenáři nového vydání časopisu Travel Digest mají nyní příležitost hrát o 15 výtisků tohoto světového bestselleru.

 

[box]

Soutěžní otázka

Jak se jmenují hlavní postavy knihy Ztráty a nálezy?

Své odpovědi zasílejte na e-mail office@ttg.cz, do předmětu uveďte heslo: kniha. Soutěž je platná do 31. 7. 2015. Každý soutěžící může odpovědět na otázku pouze jednou. Všeobecná pravidla soutěží najdete na www.ttg.cz.

[/box]

 

Foto: Petr Brodecký
Foto: Petr Brodecký
Něco málo o Brooke Davisové

Brooke Davisová vyrůstala v městečku Bellbrae v australském státě Victoria a o první román se pokusila v deseti letech. Vystudovala tvůrčí psaní na University of Canberra, kde získala prestižní ocenění Allen & Unwin Prize for Prose Fiction, Verandah Prose Prize a medaili pro výjimečné studenty udělovanou univerzitou. Nedávno dokončila doktorandské studium tvůrčího psaní na Curtin University v západoaustralském Perthu, kde v roce 2009 obdržela cenu Bobbie Cullen Memorial Award pro spisovatelky, AAWP Prize za nejlepší postgraduální písemnou práci a v roce 2011 také cenu Postgraduate Queensland Writing Prize.

Kromě psaní Brooke moc ráda prodává knihy jiných lidí, k čemuž občas dostane příležitost ve dvou úžasných knihkupectvích v Perthu a Torquay.

Lenka Neužilová

 

Související články

Jeden komentář

  1. Na autogramiádě jsem byla a autorka byla velmi příjemná a vstřícná. Na knížku jsem moc zvědavá a těším se na ni. Už ji mám, tak soutěžení přenechám jiným…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button