Praha ohrožena overturismem

Praha se ocitla mezi devíti městy, která jsou podle nejnovější studie World Travel & Tourism Council ohrožena overturismem.

Foto: Praha.eu

Města, kterým do budoucna pravděpodobně hrozí zatížení nadměrným množstvím turistů, jsou podle studie Destination 2030 Amsterdam, Barcelona, Paříž, Řím, San Francisko, Stockholm, Toronto, Vancouver a právě Praha. Studie, kterou WTTC vypracoval společně se společností JLL, zjistila, že v loňském roce celých 45 procent z 1,4 miliardy turistů, kteří cestovali do zahraničí, navštívilo města. Přes 500 milionů cest zahraničních turistů směřovalo do 300 nejpopulárnějších městských destinací.

Mezi dalšími městy, která se budou muset s rostoucím počtem turistů vyrovnat, je např. Londýn, Dublin, Madrid, Sevilla, Berlín, New York, Miami, Las Vegas, nebo Sydney. Nejlepší předpoklady pro vyrovnání se s nárůstem cestovního ruchu mají především finanční centra jako např. Dubaj, Hongkong, Tokio, Singapur a Washington, kde je mezi návštěvníky podíl turistů, cestujících na dovolenou, nižší.

Newsroom TTG

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..