MICEPartnerská sekceZprávy

Praha obhájila svou pozici mezi nejoblíbenějšími kongresovými destinacemi světa

Partnerský článek

Česká metropole se těší rostoucí oblibě a zájmu lokálních i mezinárodních organizátorů kongresů a konferencí. V žebříčku nejpopulárnějších kongresových destinací světa Mezinárodní kongresové asociace ICCA (International Congress and Convention Association) Praha obsadila 11. místo a předčila tak města jako například Peking, Buenos Aires či Řím.

Foto: Shutterstock

Žebříčku nejpopulárnějších kongresových destinací světa dlouhodobě vévodí evropská města. První příčku obsadila v letošním roce Paříž, následována Vídní, Barcelonou, Berlínem a Londýnem. Do první desítky TOP světových destinací se dostala také dvě asijská města – Singapur (6. pozice) a Soul (10. příčka).

Praha se již po několik let na žebříčku pohybuje kolem desáté pozice a rok od roku zaznamenává rostoucí trend v počtu akcí, které se zde konají a které odpovídají kritériím Mezinárodní kongresové asociace ICCA. Růst počtu konferencí potvrzují i data Českého statického úřadu a Prague Convention Bureau. V roce 2016 se na území hlavního města konalo nejvíce konferencí za posledních deset let, celkem 4 426. To je oproti roku 2006, kdy bylo zaznamenáno 1 360 akcí, více než trojnásobek (v letech 2006 – 2008 byly započteny akce od 100 účastníků, od roku 2009 pak akce od 50 účastníků).

„Praha má tu čest od roku 2010 každoročně hostit více než půl milionu kongresových delegátů z různých koutů světa. V loňském roce to bylo celkem 541 412 osob především z Velké Británie, Německa a USA. Se stále se zlepšující nabídkou služeb souvisejících s kongresovým průmyslem a také s probíhajícími rekonstrukcemi konferenčních prostor doufáme, že se česká metropole v příštích letech dostane ještě více do povědomí organizátorů akcí a asociací, které zvažují, kde uspořádat svůj další meeting,“ řekl Roman Muška, ředitel Prague Convention Bureau.

Další informace o žebříčku Mezinárodní kongresové asociace naleznete v angličtině zde.

Detailní statistiky Prague Convention Bureau jsou dostupné zde.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button