Kubánské umění v Praze

Až do středy 30. září 2015 se v prostorách Výstavní síně Nadace ABF uskuteční výstava „Kubánské umění opět v Praze“, jedna z doposud největší prezentace výtvarného umění současné Kuby v České republice.

Angel A. Alfonso Castillo, Leberintos 2015

Angel A. Alfonso Castillo, Leberintos 2015

Galerie M54, Velvyslanectví Kubánské republiky v ČR a České centrum fotografie pořádají výjimečnou výstavu, která představuje téměř sto výtvarných děl – olejů, akrylů, kreseb, grafických listů a plastik od třinácti předních kubánských výtvarníků. Vystavená díla je možné zakoupit.

Tři malíři Martha Jiménez Pérez, Alberto Moran Socorro a Angel Antonio Alfonso Castillo se výstavy a všech dalších doprovodných programů osobně zúčastní. Jsou plánovány beseda výtvarníků s odbornou veřejností, workshop se studenty uměleckých škol, komentované prohlídky a řada dalších společenských setkání.

Všichni prezentovaní umělci patří nejen doma na Kubě, ale i ve světě k uznávaným autorům a zvláště Martha Jiménez je výtvarnou osobností uznávanou v mnoha zemích všech kontinentů, je držitelkou prestižních ocenění.

Po skončení pražské části bude výstava pokračovat v Karlových Varech.

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..