Nezařazené

Praha: Divadelní Odysea

Mezinárodní přehlídka Divadelní Odysea představí od 20. do 30. července na Lodi Tajemství bratří Formanů, v Divadle Hybernia a v cirkusové aréně v Zítkových sadech přes sto tanečníků, (loutko)herců a performerů z jedenácti zemí Evropy.

Quilombo 2 Foto: Archiv festivalu
Quilombo 2 Foto: Archiv festivalu

Slavnostní zahájení Divadelní Odysey v neděli 20. července bude patřit mezinárodně uznávané tanečnici a choreografce Lence Vagnerové a její Taneční inscenaci roku 2013 Jezdci. Představení plné dynamického pohybu a tance vypráví fascinující příběh konfrontace jednotlivce s přírodou.

Ještě před slavnostním zahájením však odstartuje Divadelní Odysea svůj první ročník open-air představením přímo na Václavském náměstí. Zdravě šílené a spontánní představení Much More Than Nothing zde uvede nezávislá taneční skupina ME-SA společně s Peterem Šavelem a Stanem Dobákem. V bravurním podání 420PEOPLE se po třech letech vrátí do Prahy také legendární Package japonského choreografa Shusakua Takeuchiho.

Kulturní nabídku letní Prahy zpestří světově proslulé studio Farma v jeskyni, přední soubor fyzického divadla Teatr Novogo Fronta, tanečnice a choreografka Lenka Vagnerová, performerka Patricie Poráková či polský soubor Opolski Teatr Lalki i Aktora. Ten do Prahy přijede s představením inspirovaným mytickým příběhem Odysseovy manželky Penelopé Čekání na déšť / Waiting for the Rain, připraveným speciálně pro Divadelní Odyseu. Pražskému publiku se představí krátce po úspěšné premiéře v polské Opoli a v Berlíně, aby pak tito známí (loutko)herci pokračovali na sever do Kodaně a Helsinek.

Nová cirkusová aréna vyroste zvláště pro nejmenší návštěvníky v Zítkových sadech u Palackého náměstí. Nabídne divadelní představení a klauniády v podání v oboru jedinečných ansámblů Sacra Circus Števa Capka, Squadra Sua, La Mauvaise Graine či Divadla Minor. Většině představení budou předcházet kreativní dílny, kde se děti naučí hravou formou novým věcem a budou se také moci později do představení zapojit. Dospělým návštěvníkům pak zpestří letní noci na Vltavě dílny argentinského tanga či koncerty Jany Vébrové, jež se uskuteční po skončení hlavního programu na Lodi Tajemství.

Vstupenky na jednotlivá představení Divadelní Odysey od 175 Kč lze koupit prostřednictvím sítí Ticketportal a Eventim. Připraveny jsou také celodenní zvýhodněné balíčky. Speciální balíčky jsou k dispozici také prostřednictvím serveru Hithit. Podrobné informace o Divadelní Odysee na stránkách www.odysea.pro a na mezinárodních stránkách projektu www.meetingtheodyssey.eu.

red

 

 

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button