Praha: Den flamenka

Kdo zažil někdy večer v zapadlé sevillské hospodě nebo koncert legendárního Paca de Lucii či některého jiného velikána flamenka, nikdy už nezapomene na tu atmosféru. 16. listopad byl prohlášen za Mezinárodní den flamenka a v tento den přidala organizace UNESCO flamenco na svůj seznam nehmotného kulturního dědictví. V jeho předvečer se k svátku flamenka poprvé připojí i Česká republika. V neděli 15. listopadu se v Retro Music Hall divákům představí exhibiční choreografie jednotlivých flamenkových souborů a tanečních akademií.

Foto: www.fiestaflamenca.cz
Foto: www.fiestaflamenca.cz

Českou premiéru bude mít mezinárodní flamenko-jazzový projekt Flamenco Experience Sextet slovenského flamenkového kytaristy Morenito de Trinana (Stano Kohútka) a jazzového kontrabasisty Tomáš Lišky. Večer zakončí flamenco-latino diskotéka DJ Ekirne, která vyvrcholí o půlnoci a první minuty faktického Dne flamenka oslaví flamenkovým silvestrem. Chybět nebudou typická španělská vína a tapas.

Již odpoledne předtím se otevřou veřejnosti tři pražské flamenkové akademie a nabídnou tak všem zájemcům možnost seznámit se blíže s flamenkem. Každý si bude moci vyzkoušet základní flamenkové kroky, rytmiku, nejpopulárnější taneční rekvizity, jako jsou kastaněty, vějíř nebo velký šátek zvaný manton a dozvědět se něco z teorie, historie i současnosti flamenka. „Den flamenka je otevřen pro všechny, kdo chtějí poznat sílu hudby a tance plné temperamentu a energie” říká pořadatelka z agentury FIESTA FLAMENCA Karol Martincová a zve: „Staňte se součástí světové flamenkové komunity!”.

[box]

Den otevřených dveří flamenkových akademií

12:00 akademie Flamenkeria, Veletržní 61, Praha 7

14:00 studio ITAKA, Korunní 35, Praha 2

16:00 studio Element, Opletalova 27, Praha 1

 

RETRO MUSIC HALL, Francouzská 4, Praha 2

19:00 flamenkový tanec (akademie a soubory ČR, SK)

20:45 FLAMENCO EXPERIENCE SEXTET (koncert SK, ESP, SRB)

22:30 flamenco diskotéka (DJ EKIRNE, ESP)

24:00 flamenkový silvestr

Vstupenky v předprodeji za 390 Kč, v den akce za 430 Kč.

[/box]

Více informací ZDE.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button