IncomingMěsta & regiony ČRMICEPrahaTOP

Praha dá v roce 2022 na podporu kongresů 20 milionů Kč

Pražský magistrát vloží v příštím roce do podpory kongresů 20 milionů korun, což je stejná částka, kterou měla Praha vyčleněnu pro letošní rok.

Foto: Shutterstock

Peníze budou určeny pro pořadatele kongresů rozdělených podle velikosti do dvou kategorií. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Kvůli pandemii covidu-19 v Praze klesl počet turistů a cestovní ruch patří mezi nejpostiženější odvětví.

První kategorie zahrnuje kongresy s 500 a více registrovanými účastníky a druhá pak kongresy s 200 až 499 účastníky. Pro obě platí, že delegáti musejí v Praze strávit minimálně jednu noc a alespoň 30 procent z nich musí být ubytováno v ubytovacím zařízení na území Prahy.

Pro letošní rok byly kvůli pandemii koronaviru zmíněné kategorie sloučeny do jedné. V příštím roce se město vrátí k původním dvěma kategoriím. K tomu město vedla snaha reagovat na současný trend v oblasti kongresového průmyslu, kdy se velké akce konají často v hybridní nebo virtuální podobě a kdy začínají převažovat akce s nižším počtem fyzicky se účastnících delegátů.

Maximální výše podpory v první kategorii zůstane stejná jako letos, tedy 400 korun na jednoho účastníka kongresu a dva miliony na jeden kongres. V druhé kategorii byla maximální výše podpory stanovena na 250 korun na účastníka a na 124 750 korun na jednu akci.

Přidělené dotace jsou vždy určené pouze na uhrazení části výdajů na konkrétní akcí. Peníze je možné použít například na nájem prostor, kde se akce bude konat, a to včetně příslušných služeb, jako jsou třeba energie nebo pronájem audiovizuálního vybavení.

Kvůli pandemii covid-19 v Praze poklesl počet turistů. Město proto letos loni rok podpořilo turistický ruch více než 120 miliony korun. Praha spustila kampaň V Praze jako doma, která měla do hlavního města nalákat především tuzemské turisty. Oba roky akce přilákala do města desítky tisíc převážně tuzemských turistů.

Newsroom TTG / ČTK

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button