Bosch Fresh Festival v Praze

Kulinářský Bosch Fresh Festival, který letos v Brně a Plzni navštívilo téměř 50 tisíc návštěvníků, láká nejen na klasickou nebo extrémní gastronomii, ale každý rok přináší účastníkům zajímavé novinky. Na největší gurmánský festival, který proběhne ve dnech 25. – 26. června také v Praze pozvali pořadatelé společně s Thajskou ambasádou v České republice a s Thajskou centrálou cestovního ruchu, pana Chumpola Jangpraie, šéfkuchaře bangkokské restaurace Siam Wisdom. Chumpol Jangprai, který je uznáván světovými gurmánskými odborníky, bude na festivalu připravovat tradiční thajské speciality.

Mr.Chumpol Jangprai, Foto: archiv festivalu

Mr.Chumpol Jangprai, Foto: archiv festivalu

V rámci sobotního a nedělního programu v parku na Vítkově Chumpol Jangpraie vystoupí se svojí show na Bosch workshop stage i Bosch cooking stage. Na festivalu nebude chybět ani stánek Thajské turistické centrály, jejímž posláním je poskytovat turistické informace a propagovat Thajsko. Nově otevřená pobočka centrály  v Praze má sloužit jako informační centrum a zaměří se také na propagaci thajských turistických destinací v České republice, Polsku, Maďarsku, Slovensku, Bulharsku, Rumunsku a na Ukrajině. Návštěvníci se tak mohou na festivalu dozvědět informace o cestování po Thajsku, místních zvyklostech, ale i gurmánských zážitcích.

Ve spolupráci s Thajskou ambasádou v ČR proběhne v rámci Bosch Fresh Festivalu také soutěž. Hlavní výherce si odnese letenku pro jednu osobu do Bangkoku s Thai Airlines a druhý výherce získá pobyt v Thajsku pro dvě osoby (bez letenky). Soutěž bude probíhat přímo na festivalu během vystoupení Chumpola Jangpraie na hlavní cooking stagei a to v sobotu i neděli.  Zúčastnit se může každý! Stačí přijít na festival k pódiu v době Thajské cooking show, znát odpovědi na snadné otázky týkající se Thajského království, přihlásit se a být vybrán.

Kromě letenek nebo pobytu čeká šťastlivce také možnost uvařit si thajské menu na Bosch cooking stage společně s Chumpolem Jangpraiem.  Je to opravdový mistr svého oboru, který se vaření věnuje už od svých 13 let a v roce 2003 ho zvolil mezinárodní gurmánský magazín Saveur „Nejlepším mladým šéfkuchařem v Bangkoku.“

Program festivalu naleznete ZDE.

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..